3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Polska: Styl życia gimnazjalistów jest niebezpieczny dla ich życia i zdrowia

Badania przeprowadzone w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro wskazują, że stan zdrowotny Polaków w wieku gimnazjalnym jest tragiczny i stawia ich w niebezpiecznej sytuacji.

Aż 60% badanych gimnazjalistów ma fatalną kondycję fizyczną, a 30% cierpi na podwyższone ciśnienie tętnicze. W niektórych przypadkach testy fizyczne musiały zostać przerwane ze względu na wycieńczenie badanych – dotyczyło to 5% osób. Ponadto spora część przyznała się, że ma problemy z wejściem na czwarte piętro. Problemem nastolatków jest również nieprawidłowa postawa ciała, z którą boryka się aż 90% z nich.

17% gimnazjalistów ma problemy z otyłością i jest zagrożonych cukrzycą. Wpływają na to złe nawyki żywieniowe i styl życia pozbawiony ruchu. Według koordynatorki programu PoZdro Katarzyny Kostuch statystyczny Polak rocznie spożywa około 50 kg cukru, gdzie jeszcze w latach 50. liczba ta była dziesięciokrotnie mniejsza.

Większość rodziców nie zdaje sobie sprawy z tragicznego położenia własnych dzieci, bądź nim się nie przejmuje, co dramatycznie wróży dla przyszłości.

Na podstawie:
pikio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.