3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Polska w czołówce najbardziej wyzyskiwanych krajów przez obcy kapitał

Polska znalazła się w grupie dwudziestu najbardziej wyzyskiwanych przez obcy kapitał krajów świata. Według badań amerykańskiej organizacji pozarządowej Global Financial Integrity znajduje się na tej liście jako jedyny kraj członkowski Unii Europejskiej oraz plasuje się na wyższej pozycji, niż np. Rumunia, która znajduje się 32 miejscu.
Raport podaje wyprowadzone kwoty z Polski. Na przestrzeni lat 2003 – 2012 suma ta wynosiła prawie 55 mld dolarów. Jest to wynik zwolnienia z odprowadzania podatku dochodowego zagranicznych firm.
Tymczasem możni III RP rozprawiają o podwyższeniu podatków, wieku emerytalnego, czy innych rozwiązaniach obciążających społeczeństwo, zamiast zająć się sprawami wyprowadzania pieniędzy z Polski, podczas gdy sami zarabiają krocie. Tak czy inaczej ten demoliberalny twór zasługuje jedynie na zniszczenie, by na jego miejscu można było budować państwo oraz system umożliwiający rozkwit polskiej przedsiębiorczości oraz dbający w pierwszej kolejności o dobro i samorządność Polaków, i w którym zagraniczny kapitał nie byłby traktowany ulgowo – wręcz przeciwnie. Również mówienie o Unii Europejskiej jako wspólnocie dbającej o dobro państw członkowskich nie mieści się już nawet w granicach tandetnego żartu, tylko pozostaje pierdoleniem bez pokrycia. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy już w bajki o pomocy i przydatności UE, która zresztą przyczyniła się do panującego w Polsce opłakanego stanu rzeczy.

One thought on “Polska w czołówce najbardziej wyzyskiwanych krajów przez obcy kapitał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.