3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Polska: x. Jacek Międlar udzielił głosu wsparcia Justynie Helcyk

Głosu wsparcia koordynatorce dolnośląskich struktur Obozu Narodowo Radykalnego udzielił x. Jacek Międlar. Przeciwko Justynie Helcyk prowadzone jest postępowanie, którego przedmiotem jest wygłoszona przez nią 27 września 2015 przemowa podczas publicznego zgromadzenia. Absurdalne oskarżenie dotyczy „nawoływania do nienawiści wobec nieokreślonej grupy muzułmanów na tle różnic wyznaniowych i rasowych”.

„(…) Postanowiłem zabrać publicznie głos w obronie tej, która wielokrotnie broniła mojego kapłaństwa, dobrego imienia oraz duszpasterstwa, które w wyniku działań nieprzyjaciół Kościoła oraz demoliberalnych mediów stało na krawędzi przepaści. Justyna Helcyk, aktywna działaczka ONR, została niesłusznie posądzona o mityczne już nawoływanie do nienawiści wobec nieokreślonej grupy muzułmanów na tle różnic wyznaniowych i rasowych. Grożą jej dwa lata więzienia.”

Kapłan wypowiedział się o motywach prowadzonego postępowania:

„Ma on na celu wyeliminowanie „niepoprawnych politycznie jednostek” oraz zniechęceniu młodzieży do wkraczania w szeregi nacjonalistów.”

Warto podkreślić, że również w sprawie duchownego i wygłoszonego przezeń kazania podczas 82. rocznicy ONR w Białymstoku prowadzone są czynności prokuratorskie. Jest to pierwsza sprawa po ’89 roku, kiedy treść kazania staje się przedmiotem czynnego zainteresowania prokuratury.

Być może postępowanie prowadzone wobec x. Międlara ma szerszy zakres – komendant Radosław Sidor zbierający informacje na temat księdza stwierdził, że działa na zlecenie prokuratury prowadzącej postępowanie „między innymi” dotyczące kazania.

Justyna Helcyk wraz z x. Jackiem Międlarem nie są pierwszymi osobami szykanowanymi przez system tylko dlatego, że posiadają niepoprawnie politycznie poglądy. Od dawna stało się jasne, że państwo nie wszystkim gwarantuje prawa do wolności słowa i przekonań, na pewno nie dotyczą one nacjonalistów. Wyrażamy solidarność z katolickim kapłanem oraz szefową struktur ONR na Dolnym Śląsku, tym bardziej, że stali się obiektami ataku przez wzgląd na idee, którym sami jesteśmy wierni od lat.

Na podstawie:
kierunki.info/gloria.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.