3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Polska: Znana jest data pochówku szczątek Danuty Siedzikówny „Inki”

Nowy prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek udzielił informacji o dacie pogrzebu szczątek Danuty Siedzikówny „Inki”, które od 2014 roku, czyli momentu ich odnalezienia, spoczywają w kwaterze na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku.

Uroczysty pogrzeb polskiej bohaterki odbędzie się 28 sierpnia br. Chwili tej domagała się sprawiedliwość od 70 lat, kiedy to „Inka” została zamordowana przez bezpiekę „zachowując się jak trzeba”. Za miesiąc pochowane zostaną jej szczątki, lecz przykre jest to, że światła dziennego nie ujrzy duch i dziedzictwo Żołnierzy Wyklętych.

„Inka” została zabita w czasach, gdy nad Polską rozpościerał się wschodni mrok, a moskiewscy sługusi wykonywali rozkazy swojego pana i jest uroczyście grzebana w dobie, gdy „opozycjoniści” wywodzący się z szeregów katów narodu polskiego realizują politykę zachodnich panów, która jest równie mocno antynarodowa, lecz niezmiernie bardziej wyrafinowana.

Jedni i drudzy potrafili na swój sposób mówić o wolności, lecz mają z nią tyle wspólnego, że pierwsi ją mordowali, obecni grzebią jej szczątki.

Miejscem spoczynku szczątków Danuty Siedzikówny „Inki” prawdopodobnie będzie gdańska kwatera Cmentarza Garnizonowego, w której przed dwoma lata odnalazł je IPN i gdzie od lat znajduje się jej symboliczny grób.

W zeszłym tygodniu dnia 20 lipca odsłonięto w Gdańsku tablicę poświęconą 70. rocznicy aresztowania „Inki” w historycznym miejscu, w którym została pojmana przez Urząd Bezpieczeństwa. Lokalizacja znajduje się przy ul. Wróblewskiego 7, natomiast 30 sierpnia ub. odsłonięto również jej pomnik na oruńskim skwerze przy ul. Gościnnej, którzy mierzy 2,5 m.

Na podstawie:
trojmiasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.