3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Południowa Karolina: Strzelanina powstrzymana przez mężczyznę posiadającego legalnie broń

W jednym z klubów na terytorium stanu Południowej Karoliny doszło do strzelaniny – notowany i znany policji z ekscesów 32-letni Jody Ray Thompson wyciągnął nielegalnie posiadaną broń palną i zaczął strzelać do przebywających w lokalu ludzi.

Wobec sytuacji tej nie pozostał bierny inny mężczyzna, który postanowił w obronie własnej sięgnąć po posiadany pistolet i strzelić w stronę napastnika, trafiając go w nogę i zapobiegając dalszemu zagrożeniu. Chwilę wcześniej Thompson zdążył postrzelić trzech ludzi, a jeden z wystrzelonych przez niego naboi minął reagującego na niebezpieczeństwo mężczyznę.

Mężczyzna unieszkodliwiający strzałem napastnika posiadał pozwolenie na broń i nie zostaną wyciągnięte wobec niego żadne konsekwencje. Od 2014 roku na mocy zmiany przepisów w stanie Południowa Karolina właściciele barów i restauracji mogą decydować czy do ich lokali można wnosić broń palną.

Na pytanie kto miałby zażegnać niebezpieczeństwo w podobnej sytuacji, gdyby dostęp do posiadania broni był utrudniony tak, jak ma to miejsce np. w III RP, odpowiedź pozostaje prosta. Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo naszych rodaków oraz nie odmawiając im prawa do obrony koniecznej od zawsze postulujemy upowszechnienie prawa dostępu do boni palnej. Bo Broń to Wolność!

Na podstawie:
racjonalny.net/3droga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.