3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Prawie 1/4 Polaków jest sceptycznie nastawiona wobec ustroju demokratycznego

Według badania przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Publicznej na temat preferencji ustrojowych od zeszłego roku przybyło Polaków odrzucających popularny mit, który brzmi: „demokracja nie jest najlepszym ustrojem, ale nigdy nie wymyślono lepszego”. Spośród ankietowanych 20% osób uznało, że demokracja „raczej” nie jest najlepszym systemem, natomiast 4% opowiedziało się za tym w sposób zdecydowany. Tym samym łączna suma ludzi wątpiących w kult demokracji podniosła się od zeszłego roku o 10% i wynosi 24%.
W sondażu tylko 18% ludzi uznało bez wątpienia demokrację za najlepszy ustrój, a 46% badanych wyraziło się o niej, jako o ustroju „raczej” najlepszym. 12% ankietowanych nie miała zdania.

Alternatywą dla demokracji są postulowane przez nacjonalistów rządy powszechne narodu, które wynikają z przekonania, że naród jest w stanie samemu o siebie zadbać, co może zostać osiągnięte jedynie poprzez znaczne zwiększenie roli samorządu terytorialnego. Nie tego samorządu terytorialnego, który znany jest nam z obecnego Systemu, ponieważ jest on karykaturą prawdziwej samorządności, jedynie dzięki której postulat władzy w rękach narodu może stać się urzeczywistniającym ideałem.

Źródło:
http://www.pch24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.