Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Prymas Wojciech Polak przeciwko “nowoczesnym małżeństwom”

Abp Wojciech Polak w homilii wygłoszonej podczas Święta Dziękczynienia w Warszawie, które jest stosunkowo nowym świętem ustanowionym w 2008 roku przez abp Kazimierza Nycza, stanął na fundamencie łacińskich zasad, broniąc instytucji rodziny, która jest podstawową komórką społeczną. Prymas Polski wyraził tym samym dezaprobatę dla działań podejmowanych przez dewiacyjne środowiska mające na celu zniszczenie tradycyjnej rodziny.

 „Nie pozwólmy, aby ta rzeczywistość została zawłaszczona, aby – jak mówił papież Franciszek – została ideologicznie skolonizowana, również poprzez ustawodawcze próby zrównujące małżeństwo i rodzinę z formami, z takimi sposobami wspólnego życia, które przecież nimi nie są.” – mówił Polak.

Normalny model rodziny nie tylko zapewnia społeczeństwu oraz narodowi przetrwanie, lecz zarówno stanowi pierwszą wspólnotę, w której wychowywane jest dziecko oraz z której czerpie wzorce, podlegając naturalnemu procesowi socjalizacji. W świetle zaszłych ostatnio zmian w Irlandii, która była jednym z ostatnich bastionów tradycji, walka na każdej płaszczyźnie z działaniami homopropagandy jest wskazana. Kościół Katolicki w dzisiejszych czasach tym bardziej powinien zawierać bezkompromisowy głos w wielu sprawach, w szczególności, że może czerpać z uniwersalnego i ponadczasowego nauczania oraz zasad, które sam opracował na przestrzeni wieków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.