3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#2 Przegląd Narodowy 31 października- 6 listopada 2016 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Z założenia będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia był oczywiście konflikt pomiędzy narodowcami, a Facebookiem. Tydzień temu kpiliśmy z błagalnej formy protestu (KLIK), a jednak musimy przyznać, że środowiska Marszu Niepodległości w jakimś stopniu osiągnęło swój cel. Mimo, iż nadal uważamy podobne protesty za niegodne, to jednak Facebook przyznał się de facto do błędu. Podoba nam się również zmiana narracji z żebraczej na antyglobalistyczną, którą podjął Robert Winnicki. Dobry pomysł! (KLIK).

***

Warto obejrzeć również konferencję prasową jako środowisko Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo- Radykalnego zorganizowało pod siedzibą Facebooka (KLIK), a także relacje z ich protestu zamieszczonego na portalu w Wmeritum.pl(KLIK)

***

W czasie, gdy Ruch Narodowy walczy z Facebookiem i przygotowuję się Marszu Niepodległości, Stowarzyszenie Endecja nadal się dzieli. Z skromnej parlamentarnej grupki odeszło dwóch posłów,  Bartosz Jóźwiak i Tomasz Rzymkowski.

***

W najbliższy wtorek, 8 listopada, czekają nas wybory prezydenckie w USA. Obiecaliśmy, że po rewelacyjnej analizie Piotra Zycha (KLIK), dodamy coś ekstra. Przygotowaliśmy ankietę, w której wypowiedziały się naprawdę znane postacie szeroko pojętego ruchu narodowego, a więc: Bartosz Bekier, Krzysztof Bosak i Marian Kowalski. Oczywiście nie zabrakło także redaktora Piotra Zycha. (KLIK)

***

Mamy nadzieję, że pomysł Wam się spodobał, bo podobne ankiety z różnymi osobami i na różne tematy zamierzamy przygotowywać raz w miesiącu, dlatego śledźcie nasz portal uważnie.

***

Na temat wyborów w USA wypowiedziało się także Sumienie Narodu TV w osobie Aleksandra Jabłonowskiego vel Wojciecha Olszańskiego (KLIK)

***

Jak już o tym środowisku wspomnieliśmy musimy również dodać informację o kolejnej odsłonie ich konfliktu z Idź Pod Prąd, gdzie najpierw nagrali ten film: (KLIK), by potem doprowadzić (przynajmniej według słów Idź Pod Prąd) donosami do likwidacji konta na YouTube swoich „rywali”. Nie wiemy co jest gorsze, protestanci czy konfidenci. Tak czy tak, szuria.

***

Żeby nie było, że widzimy tylko minusy to polecamy nagrany przez Sumienie Narodu film powstały w współpracy z portalem Kierunki.info.pl z wykładu ks. Łukasza Szydłowskiego z Bractwa Świętego Piusa X na bardzo ciekawy i aktualny temat: „Kościół Katolicki, a kara śmierci”. (KLIK)

***

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy również nie pochwalili się wywiadem, który nasza redakcja przeprowadziła z Tomaszem Kostyłą, byłym wokalistą legendarnego Legionu (KLIK). Materiał w kilka dni osiągnął ponad 12 tysięcy wyświetleń co -przyznajemy- dla naszej skromnej redakcji jest sporym sukcesem i wprowadziło nas w doskonały nastrój. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego wyniku przyczynili.

***

Możemy zdradzić Wam tajemnice, iż jeżeli chodzi o wywiady wideo portalu 3droga.pl to czeka nas zimowa przerwa, ale po niej będziemy mieć dla Was naprawdę ciekawe materiały.

***

Na Xportal.pl znajdziemy w tym tygodniu wywiad jaki naczelny tego portalu przeprowadził Robertem Svecem z Słowackiego Ruchu Odrodzenia (KLIK). Słowacja to ciekawy kierunek, a ostatnio sporo można poczytać na wymienionym medium o tym kraju. Podejrzewamy, że ma to ścisły związek z zainteresowaniami naukowymi naczelnego, Bartosza Bekiera. Niestety mamy nieodparte wrażenie, że świadomość ideowa naszych południowych sąsiadów jest tragiczna co po części potwierdza ten wywiad.

***

Minął tydzień od Dnia Wszystkich Świętych, ale polecamy tekst Sandry Błażejewskiej pt. „O wyższości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego nad Halloween” (KLIK). Autorka jest jedną z lepszych publicystek narodowych i miło jest nam poinformować, iż nawiązaliśmy z nią stałą współprace publicystyczną.

***

Tydzień bez kultury jest dla naszego portalu tygodniem straconym, więc pozostając w klimacie Dnia Wszystkich Świętych polecamy tekst Marcina Digito (KLIK). Warto kliknąć również na recenzje „Latającej Gospody” GK Chestertona opublikowanej na portalu Kierunki.info.pl (KLIK).

***

Magna Polonia poinformowała, że już w grudniu ukażę się drugi numer ich pisma poświęcony Unii Europejskiej. Jeszcze w tym roku powinna ukazać się również Polityka Narodowa (MW) i Narodowy Horyzont (ONR), więc już zacieramy ręce. Taką rywalizację lubimy! My na pewno przeczytamy wszystko, więc spodziewajcie się szczerej opinii na 3droga.pl

***

Wszyscy szykujemy się do obchodów Święta Niepodległości, więc musimy wrzucić Hymn Młodych Obozu Wielkiej Polski. Dobrze, by nacjonaliści znali i dumnie śpiewali właśnie tą piękną pieśń, nawet kosztem Mazurka Dąbrowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.