3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Przegląd Narodowy #1 24-30 października 2016 r.

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Z założenia będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

**

Zaczynamy od dużej sprawy. Na początku tygodnia ogłoszono powstanie Zjednoczonego Frontu Narodowego, które zbiera byłych działaczy Narodowców RP. Szukaliśmy deklaracji ideowej wyżej wymienionej organizacji, ale znaleźliśmy tylko to:

My, niżej podpisani, ogłaszamy powstanie Zjednoczonego Frontu Narodowego (ZFN).
Będziemy dążyć do porozumienia środowisk narodowych i patriotycznych. Przyświeca nam idea łączenia tychże środowisk w celu wspólnego startu w wyborach samorządowych.
Zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi i wielu wspólnych działań!
SB, CWP!
Zarząd ZFN

Trochę mało. Właściwie to nie wiemy nic, poza tym, że organizacja będzie działać głównie pod wybory. No i to, że są byłymi kolegami Mariana Kowalskiego. A to i tak dowiadujemy się dzięki wywiadowi dla Sumienia Narodu:

**

Jeżeli zastanawiacie się, dlaczego przeprowadziło z nimi wywiad Sumienie Narodu TV to już spieszymy z wyjaśnieniami. Otóż pomiędzy środowiskiem tego popularnego kanału YouTube, dosyć blisko związanego z Grzegorzem Braunem i Aleksandrem Jabłonowskim, a środowiskiem Idź Pod Prąd wybuchła prawdziwa wojna. Powód? Nie za bardzo wiemy i kompletnie nas to nie interesuje, ale jak często bywa w środowiskach prawicowo-patriotycznych rozpoczęto od donosicielstwa.

**

Skoro jesteśmy przy środowisku Idź Pod Prąd, to od dłuższego czasu wzbudza ono spore kontrowersje. Jak jednak miałoby ich nie budzić, skoro protestanci z ww środowiska zastanawiają się w swoich materiałach „Czy katolik może być zbawiony?”. Oprócz kwestii religijnej dosyć znamienny dla tej grupy jest proamerykanizm. Niestety ocierający się o wasalizm. Dla większości nacjonalistów te dwie sprawy są nie do przełknięcia, co nie zmienia faktu, że oglądalność codziennych komentarzy Mariana Kowalskiego i pastora Pawła Chojeckiego osiąga minimum kilkanaście tysięcy wyświetleń, co jest wynikiem nieosiągalnym dla większości z nas.

**

Do egzotycznego duetu raczej nie dołączy już Jacek Międlar. On założył swój kanał YT (KLIK). Zobaczyliśmy kilka odcinków i odnieśliśmy trochę wrażenie, że z Panem Międlarem jest trochę tak jak z kobietami, które krzyczą o tym, że chcą by ich wysłuchano i chcą mówić. Potem okazuje się, że nie wiele mają do powiedzenia. Mamy nadzieję, że to tylko takie trudne początki.

**

Zamiast filmików polecamy jednak jego publicystykę. W ostatnim artykule dla tygodnika Warszawska Gazeta Międlar dosyć celnie zaatakował Konferencję Episkopatu Polski w sprawie aborcji (KLIK).

**

Kontynuując wątek narodowych celebrytów to całkiem ciekawy materiał nagrał Jan Bodakowski z Prawy.pl rozmawiając z Robertem Winnickim, prezesem Ruchu Narodowego:

**

Wspomniane w powyższym filmie Stowarzyszenie Endecja prowadzi niejako korespondencyjny wyścig z Ruchem Narodowym, obie grupy organizują spotkania w całej Polsce, licząc na stworzenie trwałych struktur.

**

W tym wyścigu przewaga Ruchu Narodowego na pewno opiera się na zbliżającym się Marszu Niepodległości w Warszawie. Szykuje się naprawdę duża impreza, choć przyznamy szczerze, że organizatorzy naszym zdaniem powinni postarać się o lepszy film promujący (KLIK). Trzy minuty zwolnionego tempa marszu i nieśmiertelne race. Rozumiemy, że w odpowiedni target ludzi to trafi, nie mniej jednak wyrażamy tylko nadzieję, że architekci tego projektu nie płacili za to. Plakat natomiast wydaje się całkiem celny i na czasie. Choć oczywiście race obowiązkowo.

**

Nasze środowisko wspólnie z Małopolskimi Patriotami również wystartowało z promocją IV Marszu Wolnej Polski. Zachęcamy do odwiedzin naszego wydarzenia (KLIK), a poniżej nasz plakat. Oczywiście z racami, więc wszystko w porządku.

marsz wolnej polski

**

W związku z Marszem Niepodległości rozpoczęła się nagonka Facebooka na strony nacjonalistów. Chcemy być dobrze zrozumiani, uważamy cenzurę za coś obrzydliwego, ale jednak zawsze żenowała nas płaczliwość naszego środowiska wobec takich sytuacji. Rozpoczęły się już kampanie piszące listy błagalne: „Panie żydzie Zuckerbergu, prosimy wyrzuć swojego pracownika, bo on nas cenzuruje, a poza tym jest polityczny, a my tu tylko taki tam patriotyzm chcemy promować. W innym wypadku usuniemy nasze profile”. Oczywiście i tak ich nie usuniecie, a nawet jeśli to bądźmy szczerzy: nikt nawet tego nie zauważy. Niestety fakty są takie: Facebook zawsze będzie przeciw nam, bo jest to na tyle duża korporacja, że współdziała z okupacyjnymi rządami. My również go niestety potrzebujemy, bo jest to ogromna możliwość dotarcia do naszych rodaków. Dajmy więc spokój z donosicielstwem i płaczem. Zachowajmy godność.

**

Przy okazji Święta Niepodległości na powyższym portalu społecznościowym pojawiły się kretyńskie wydarzenia mówiące coś o zabijaniu lewaków, którzy oczywiście nie pozostali dłużni. Gratulujemy, Jesteście prześmieszni. Pamiętajcie o nich, jak – zresztą wspólnie z lewakami – będziecie znów prosić, apelować i tupać nóżkami do Zuckerberga.

**

Przy okazji zachęcamy do odwiedzin naszego portalu 3droga.pl regularnie, bez względu na to czy akurat mamy aktywne czy usunięte konto na FB.

**

A propos portalu, musimy troszkę opowiedzieć o tym co lubimy najbardziej, czyli o publicystyce.
W ostatnim tygodniu na uwagę zasługuje na pewno tekst naszego redaktora Piotra Zycha na temat zbliżających się wyborów w USA (KLIK). Możemy zdradzić, że to nie koniec tego tematu na naszym portalu.
Bardzo podobał nam się również artykuł Rafała Sawickiego o CETA (KLIK) na Xportal.pl.
Z tematyki bliskowschodniej musimy polecić tekst „Dramat Aleppo nie zaczął się wczoraj”, na Autonom.pl (KLIK), a także publikowane na naszym portalu ostatnie słowa Mu’ummara Qaddafiego (KLIK).
Warto też odnotować, że wyszedł nowy numer miesięcznika Szturm! (KLIK)
W związku z popularnym ostatnio tematem Lechii wartym przeczytania jest kontra wobec „rewelacji historycznych” dotyczących przedchrześcijańskich Słowian. Polecamy: KLIK
Dla zainteresowanych tematem materialistycznego społeczeństwa mamy niezły tekst na Kierunki.info.pl (KLIK).
Na koniec kultura, więc musimy Wam zaproponować opowiadania z II edycji konkursu Orle Pióro – nacjonalistyczna strona kultury: zwycięski Pawła Naskręta „Szczęśliwie ocalony” (KLIK) i Gladiusa Ferreusa „Frigidus” (KLIK). Wspólnie z DrogaLegionisty.pl już szykujemy III edycję, więc obserwujcie nasze wydarzenie na facebooku (KLIK).

**

Dobra wystarczy tego klikania. Na sobotnim Nacjonalistycznym Klubie Dyskusyjnym w temacie: „Wielka Polska. Czy jej wielkość musi definiować imperializm?” wystąpił jeden z naszych redaktorów, Michał Padacz i obiecał, że niedługo na ten temat ukaże się artykuł na naszym portalu.

**

Jeżeli o chodzi czasopisma papierowe, to informujemy,  że cały nakład pierwszego numeru Magna Polonia rozszedł się naprawdę szybko. Gratulujemy!

**

Zbliżamy się do Dnia Wszystkich Świętych. Zapalmy znicz dla naszych bohaterów, do czego zachęcają praktycznie wszystkie organizacje narodowe. My dodamy, żeby stojąc przy grobie tych, którzy za nas zginęli pomyśleć na temat samoświadomości nacjonalistycznej każdego z nas i tego co dajemy szeroko pojętemu ruchowi narodowemu.

**

Postanowiliśmy zawsze kończyć Przegląd Narodowy jakąś piosenką. W tym tygodniu musi to być utwór, który każdy z nas powinien potraktować jak przestrogę. Nawet gówno może lśnić złotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.