3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Przemysław Wipler: Broń powinna być powszechna jak prawo jazdy

W wywiadzie przeprowadzonym przez Katarzynę Asijewską z wiceprzewodniczącym partii KORWiN poruszony został temat dostępności do broni palnej oraz prawa do obrony koniecznej. Wipler uważa, że Polacy powinni mieć powszechny dostęp do broni, by zapewnić swoim rodzinom i sobie bezpieczeństwo oraz podkreślił, że osoba ubiegająca się o posiadanie broni powinna posiadać do tego odpowiednie predyspozycje.

„Polacy są najbardziej rozbrojonym narodem w Europie. Ukraińcy mają kilka razy więcej broni niż my, Rosjanie i Niemcy kilkanaście razy więcej. Czesi mają świetnie prosperujący prywatny przemysł zbrojeniowy i są wielkim jej eksporterem. Nie ma w tej chwili poboru ani armii zawodowej. Polacy nie mają także kultury posiadania broni, a biorąc pod uwagę złe rzeczy, które dzieją się na świecie, uważam, że praworządny, zdrowy na umyśle Polak powinien mieć prawo do posiadania broni, pod warunkiem, że przejdzie precyzyjne badania i zaprojektowaną przez nas ścieżkę. Chcemy, żeby pozwolenie na nią nie zależało od dobrej woli policjanta czy urzędnika. Chcemy, by broń była dostępna tak jak prawo jazdy. Jeżeli mamy oczywiście odpowiednie kompetencje i umiejętności.”

„Człowiek, który używa broni i robi krzywdę, w Polsce i na świecie zawsze będzie musiał się z tego wytłumaczyć. Jeżeli ktoś był napadnięty we własnym mieszkaniu, to powinien mieć prawo bronić się wszystkim, co ma, nie badając, czy ten pan, który wszedł przez okno do sypialni miał nóż czy pałkę. Każdy kto został napadnięty, ma prawo się bronić. Tego chcę dla Polaków, tego chcę dla własnej rodziny.”

Pomimo występujących pomiędzy nami a partią KORWiN różnic ideowych zgadzamy się z tym, że dostępność broni palnej powinna zostać upowszechniona, a jedną z naszych inicjatyw prowadzonych na tym polu jest akcja Broń To Wolność!

Na podstawie:
wspolczesna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.