3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Rosja: Warszawa wśród „wyzwolonych” miast na monetach, które weszły do obiegu

Od 1 sierpnia wprowadzono w Rosji do obiegu monety ze stolicami państw, które zostały „wyzwolone od najeźdźców niemiecko-faszystowskich” przez Armię Czerwoną podczas II Wojny Światowej. Wśród miast uwzględnionych przy wypuszczeniu serii 5-rublówek nie mogło zabraknąć Warszawy.

Na każdej monecie obok nazw stolic figuruje oficjalna data ich „wyzwolenia”. Polacy dobrze znają sowiecką „wolność”. Doświadczyli jej zarówno osoby kontynuujące walkę o niepodległość, jak i porzucające walkę z komunizmem, ale przede wszystkim cały przekrój polskiego społeczeństwa, wyklęci bohaterowie i rzesza polskich rodzin.

„Wyzwolenie” niosły nam hitlerowskie Niemcy, niosła je sowiecka armia oraz alianci. Jego efektem była eksterminacja elity polskiego narodu, wykrwawianie się polskich żołnierzy na rzecz obcych interesów, sowieckie intrygi przy Powstaniu Warszawskim, zdrada demoliberalnych „sojuszników” i wiele innych, których skutki boleśnie odczuwamy do dziś, kiedy „przedstawiciele narodu” z ufnością oddają się pod zwierzchnictwo spadkobierców tych, którzy sprzedali naszą wolność „oswobodzicielom” z Moskwy.

Na podstawie:
rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.