3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

„Sprawiedliwość dla Węgier”- zaproszenie na obchody 95 rocznicy podpisania traktatu w Trianon

W imieniu działaczy organizacji Trzecia Droga i Redakcji Portalu 3droga.pl chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich naszych czytelników i sympatyków do uczestnictwa w obchodach 95 rocznicy Traktatu w Trianon, które odbędą się 30 maja na zamku w Niedzicy pod hasłem „Sprawiedliwość dla Węgier”. Kilka słów od organizatorów:

Stowarzyszenie Obóz Narodowo Radykalny Podhale oraz HVIM Felvidék pragną zaprosić do wzięcia udziału w obchodach 95 rocznicy traktatu w Trianon. Tego roku 4 czerwca minie 95 rocznica podpisania traktatu w Trianon. Traktat pomiędzy naszymi bratankami a państwami Ententy: USA (które go nigdy nie ratyfikowały), Wielką Brytanią, Francją, Włochami, Rumunią, Królestwem SHS (późniejszą Jugosławia), Czechosłowacją i Polską odebrał Węgrom niemal dwie trzecie ludności oraz dwie trzecie obszaru państwa. My Polacy pamiętamy o bratnim narodzie Węgierskim w rocznice jego narodowej tragedii. Spotkajmy się 30 maja na zamku w Niedzicy, starej Węgierskiej warowni granicznej na Polskim Spiszu aby uczcić pamięć Królestwa Węgier oraz wyrazić solidarność z naszymi braćmi w rocznice ich narodowej tragedii„.

Organizatorami tego wydarzenia są Obóz Narodowy Radykalny Podhale i HVIM Felvidék. Udział w tych obchodach jest doskonałą okazją do poznania węgierskich nacjonalistów i do wyrażenia, tak niezwykle potrzebnej w tych czasach, solidarności z przyjaznymi nam Węgrami. Portal Narodowo Radykalny 3droga.pl objął nad tymi obchodami patronat medialny.

Więcej informacji: ONR Podhale

Link do wydarzenia na fb: TUTAJ

11292658_926586927403467_385256025_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *