3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Sremske Novine o misji ESFK: „W tym roku działacze ESFK położyli szczególny nacisk na zaopatrzenie szkół i innych placówek edukacyjnych”

Wczoraj przedstawiliśmy oficjalną relację, dziś zamieszczamy relację z misji autorstwa dziennikarzy gazety Sremske Noviny:

„Sremską Mitrovicę odwiedzili wolontariusze pod kierownictwem Mike’a Mullera z Drezna, który jako członek organizacji: Europejski Front Solidarności dla Kosowa, od lat organizuje akcje humanitarne dla serbskiej mniejszości w Kosowie. Muller, który został ochrzczony 2 lata temu w Šašinci, jeździ do Mitrovici z grupą przyjaciół z Finlandii, Włoch i Niemiec, poruszając się tu śladem serbskich „enklaw”: Orahovac i Velika Hoča.

W tym roku działacze ESFK położyli szczególny nacisk na zaopatrzenie szkół i innych placówek edukacyjnych. Było to możliwe, jak zauważył sam Muller, dzięki: „znacznemu wsparciu od ochotników z Polski, którzy z roku na rok są coraz bardziej zaangażowani w działalność naszej organizacji”.

„Odwiedziliśmy Priluzje i byliśmy bardzo zadowoleni, gdy zauważyliśmy, że pomimo ekstremalnie trudnych warunków środowiskowych, aktywnie działa tam Klub Sportowy. Przekazaliśmy im tam trochę ekwipunku sportowego i podpisaliśmy porozumienia dot. przyszłej współpracy. Następnie przybyliśmy do Gračanica, gdzie odwiedziliśmy kuchnię dla ubogich, gdzie przekazaliśmy znaczną ilość ubrań dla potrzebujących. Przekazaliśmy dary także miejscowej Szkółce Piłki Nożnej „28 czerwca”. W miejscowości Miholjdan w Velika Hoča odwiedziliśmy rodzinę Miciciów, dla której zakupiliśmy wcześniej krowy. Potem gościliśmy u Pani Zlaty Kostić, która żyje w bardzo trudnych warunkach; w domu bez łazienki. Zdecydowaliśmy, że spróbujemy jej pomóc w najbliższej przyszłości”.

Na końcu rozmowy: Muller wyraził szczególną wdzięczność za pomoc przyjaciół i współpracowników z Serbii, bez których działalność ESFK nie byłaby w ogóle możliwa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *