3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych – Wałęsa powinien przekazać pieniądze z Nobla na rzecz działaczy niepodległościowych

Wobec sprawy TW Bolka bierne nie pozostało stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych. Szef organizacji Janusz Olewiński napisał do Wałęsy list, w którym poruszył sprawę ujawnionych dokumentów potwierdzających jego współpracę ze służbami PRL, donoszenie na kolegów i pobieranie z tego tytułu wynagrodzenia. Zarzucił Wałęsie brak pomocy działaczom opozycji solidarnościowej, którzy stracili mienie i zdrowie, pomimo tego, że wystosowano do niego apele o pomoc w tej sprawie. Olewiński porusza również sprawę działaczy komunistycznej nomenklatury, którym przydzielił przywileje materialne obciążające w skali roku skarb państwa na około osiem miliardów złotych. Przewodniczący stowarzyszenia w tej sytuacji zaproponował Wałęsie zwrócenie Nagrody Nobla i przekazanie jej wartości na działalność statutową stowarzyszenia – na rzecz prześladowanych działaczy niepodległościowych, żyjących w trudnych warunkach.
Minusem nawet teoretycznego pójścia Wałęsy na taki układ jest to, że tak na prawdę nie rozwiązuje to nawet cząstki istoty problemu oraz może ocieplić wizerunek jednej z najbardziej haniebnych postaci w polskiej historii. Tego nie powinno zmienić nic – nawet uznawanie go przez medialną masę, która w ogóle nie ma na celu odkłamywania historii, za „człowieka wolności”.

Źródło:
onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.