3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Strzelanina w Kalifornii – „New York Times” wzywa do ograniczenia dostępności broni palnej

„New York Times” zwróciło się z apelem do polityków stanowiących prawo, aby Ci ograniczyli cywilom dostęp do broni palnej. Wszystko wskutek strzelaniny, do której doszło w Kalifornii – muzułmańskie małżeństwo zastrzeliło w ośrodku dla niepełnosprawnych 14 osób, a raniło 21. Na pierwszej stronie gazety umieszczono następujący komunikat:

„Uznajemy za narodową hańbę, że cywile mogą legalnie kupić broń, a następnie w wielu przypadkach zabijają nią ludzi – często w bardzo brutalny sposób”

Jest to kolejny przykład na to, jak media, czy osoby, którym nie zależy na bezpieczeństwie ludzi, wykorzystują tragedie zgotowane przez szaleńców do wymuszania na politykach ograniczenia dostępu do broni dla zwykłych, poukładanych osób. W szczególności, że sprawcami w kalifornijskim ośrodku byli zwolennicy Państwa Islamskiego. Osobiście czułbym się o wiele bezpieczniej, a na pewno nie dopadłoby mnie poczucie bezradności, kiedy miałbym przy sobie broń, gdyby islamiści, czy inne osoby stwarzałyby zagrożenie pozbawienia mnie życia lub zdrowia.

Źródło:
fakty.interia.pl/wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.