3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Syria: 10 000 islamistów dozbrojonych amerykańską bronią rusza na Aleppo! (+video)

Doszło do połączenia oddziałów tureckiej Armii Podboju oraz Frontu al-Nusra. Zespolone siły islamistów ruszyły w sile dziesięciu tysięcy bojowników na Aleppo, które jest jednym z najważniejszych miast w Syrii. Jest to kolejne wyzwanie stawiane syryjskim siłom rządowym, które w ostatnim czasie święciły same triumfy.

Obecnie niektóre dzielnice miasta znajdują się pod kontrolą dżihadystów, którzy kilka dni temu ostrzelali jedną z jego mieszkalnych dzielnic. W tym samym czasie na pomniejszych peryferiach miasta siły rządowe odparły ofensywę Frontu al-Nusra oraz planowały operację całkowitego przejęcia kontroli nad Aleppo.

Szef tureckiego państwa niejednokrotnie wyrażał ponadprzeciętne zainteresowanie położonym nieopodal granicy Aleppo. Połączenie antysyryjskich sił nie jest jedynym zmartwieniem dla planów Bashara al-Assada, ponieważ na przekór tego, co podają mainstreamowe media, będące na syjonistycznej smyczy USA jest odpowiedzialne za tworzenie, dozbrajanie i finansowanie islamistycznych ugrupowań destabilizujących Bliski Wschód.

W ramach zwalczania terroryzmu przez Stany Zjednoczone Ameryki Północnej w rękach islamistów znalazła się broń „made in USA”. Rosyjskie, a przede wszystkim syryjskie samoloty bojowe są zestrzeliwane przez wyrzutnie najnowszego typu, do obsługi których potrzebna jest specjalistyczna wiedza techniczna.

Rakiety wystrzeliwane przez tego typu broń ściśle współpracują w czasie lotu z komputerem, w pamięci którego przechowywane są charakterystyki śladów cieplnych wszystkich mechanicznych obiektów poruszających się w powietrzu. Komputer naprowadza pocisk rakietowy po właściwej trajektorii, aż do rażenia wyznaczonego celu. Broń może niszczyć również umocnienia wojskowe i czołgi na znaczną odległość. Na jaw w podobnych precedensach z przeszłości wychodził udział amerykańskich służb. Po uwzględnieniu wielu czynników można wskazywać, że tak samo jest w obecnej sytuacji.

W czwartek 14 kwietnia br. na wzgórzach pod Aleppo doszło do pierwszych starć pomiędzy świeżą antysyryjską koalicją, a siłami zjednoczonymi pod politycznym przywództwem Bashara al-Assada. Portal pl.blastingnews.com relacjonuje:

„Na lądzie ruszyły już do przodu pierwsze fale atakujących. Na wzgórzach pod Aleppo doszło do działań opóźniających w wykonaniu Ludowych Sił Samoobrony. Natychmiast po pojawieniu się wroga żołnierze pospolitego ruszenia zajęli z góry upatrzone pozycje obronne. Jak donoszą korespondenci wojenni z linii ognia część drobnych ugrupowań rebelianckich, które przyłączyły się do nich miesiąc lub dwa temu strzelała im w plecy. Inne z kolei walczyły zażarcie z Turkami i wycofały się dopiero na rozkaz.”

„Odwrót nastąpił pod osłoną ciężkiej artylerii”

„Opóźnienie posuwania się wroga było konieczne w celu dotarcia pancernej odsieczy do zagrożonych przedmieść. Oto trójka: czołgi, bojowe wozy piechoty, desantowani komandosi w akcji”

Na podstawie:
pl.blastingnews.com/3droga.pl/youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.