3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Syria: Nieudolna ofensywa islamistów. Siły rządowe oczyściły przedmieścia Aleppo!

Syryjskie siły rządowe wraz ze wsparciem powstańczych oddziałów wyparły terrorystów z północno-zachodnich przedmieść Aleppo i przejęły kontrolę nad znajdującymi się dotychczas pod islamistyczną okupacją rejonami. Podczas akcji oczyszczono min. obrzeża przedmieścia Az-Zahra, skąd groziło przedostanie się terrorystycznych grup do pokojowych dzielnic, które chronione są przez wojska rządowe. Komunikat telewizji Al-Majadin oznajmił, że:

„Walki miały zaciekły charakter i zakończyły się dopiero dzisiaj rano. Wsparcia syryjskim żołnierzom i ruchowi oporu udzielało lotnictwo i artyleria.”

Przejęcie kontroli przez rządowe siły poprzedzały działania zbrojne terrorystów z „Dżabhat an-Nusra” i ich sojuszników z uzbrojonych organizacji „opozycyjnych”, którzy przeprowadzali zmasowany atak na Aleppo. Zwiastunem przebiegającej od strony miasteczka akademickiego ofensywy był prowadzony przez islamistów ostrzał rakietowy mieszkalnych dzielnic miasta z pięciu stron jednocześnie. Terroryści wycofali się, gdy do gry wkroczyły siły powietrzne. Jest to kolejny sukces w walce, jaką prowadzi naród syryjski pod przewodnictwem nieuginającego się pod presją kontrolowanego przez syjonistów Zachodu prezydenta Bashara al-Assada z terrorystycznymi organizacjami powstałymi dzięki ingerencji wrogich Syrii zewnętrznych sił, które za sznurki pociągają również Zachód.

Na podstawie:
pl.sputniknews.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.