3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Syria: Siły rządowe zestrzeliły izraelski samolot

Nie minęły 24 godzinny od poniedziałkowego ogłoszenia przez USA i Rosję pokoju w Syrii, który trwać ma to godziny 18 dnia dzisiejszego, by zostać przedłużonym o kolejny tydzień, gdy izraelskie siły lotnicze, co już się zdarzało, przeprowadziły nocą nalot na pozycje sił rządowych w prowincji Al-Kunajtira, który spotkał się prawdopodobnie pierwszy raz z odpowiedzią – syryjska armia zestrzeliła syjonistyczny samolot i drona.

Chwilę przed zawieszeniem broni prezydent Bashar al-Assad podkreślił, że wszystkie zbrojne organizacje na terenie Syrii są nielegalne i terrorystyczne oraz zaznaczył determinację do wyzwolenia z nich kraju.

Tzw. opozycja twierdzi, że zawieszenie broni jest wyłącznie na rękę siłom rządowym, jednak podczas jego trwania wszystkie strony dostarczają zaopatrzenie, wzmacniają swoje siły i przygotowują się do dalszych zmagań, a z tureckiej strony ma zmierzać w kierunku Syrii transport pojazdów wojskowych.

Między czasie zachód pragnie poprawić wizerunek terrorystów. W BBC wyemitowano wywiad z terrorystą Mostafą Mahamedem, samozwańczym „dyrektorem ds. relacji mediów zagranicznych”. Jest on członkiem islamistycznej organizacji Jabhat al-Nusra, która całkiem niedawno zmieniła nazwę na Jabhet Fateh al-Sham.

Niektóre organizacje terrorystyczne w Syrii ogłosiły, że nie będą przestrzegać pokoju (min. tzw. Wolna Armia Syrii oraz Front al-Nusra). Syryjskie władze są zaniepokojone, że USA uznały Ahrar al-Shamza za „umiarkowane”, choć odpowiada ono za zabójstwa cywilów, porwania oraz stosowanie działań typowych dla Państwa Islamskiego.

Nie są odosobnionymi przypadki, gdy podczas zawieszenia broni terroryści wchodzą w szeregi „umiarkowanych” ugrupowań i dokonują ataków na siły rządowe. Kiedy spotykają się z taką samą odpowiedzią sił lojalnych prezydentowi Basharowi al-Assadowi, będące na pasku syjonistów Stany Zjednoczone oskarżają reżim o nieprzestrzeganie porozumień i pod tym pretekstem oficjalnie angażują się w konflikt.

Źródło:
zmianynaziemi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.