3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Terrorystyczne państwo Izrael w awangardzie praw człowieka. Izraelski parlament przyjął prawo pozwalające więzić dzieci!

Izraelski parlament (Kneset) w rzekomo odpowiedzi na „falę terroru” skierowaną przeciwko izraelskim obywatelom, przyjął nową ustawę, która zezwala na więzienie dla dzieci poniżej 14 roku życia, które skazano za zabójstwo lub usiłowanie zabójstwa. W ten sposób izraelski rząd dość jasno i znacząco rozszerzył arsenał represji, jaki ma do dyspozycji wobec ludności palestyńskiej.

Nowe prawo zostało jasno potępione przez władze Palestyńskie, które ustami swojego premiera Ramiego Hamdallaha uznały, że poprzez tą ustawę, władze izraelskie dają znać o swojej pogardzie względem praw dziecka jeśli chodzi o ich egzekwowanie w przypadku Palestyńczyków. Sam premier dodał także, że to już kolejna tego typu ustawa. Wcześniej bowiem ten sam parlament przyjął prawo pozwalające skazywać młodych Palestyńczyków na kary do 20 lat więzienia za rzucanie kamieniami w Izraelczyków oraz stosować zasadę „zbiorowej odpowiedzialności” poprzez nakładanie mandatów do 10 000 szekli (2 343 euro) na rodziny niepełnoletnich, którzy dopuścili się „czynów terrorystycznych”.

Historia Izraela jest niekończącym się pasmem hipokryzji i podwójnych standardów zarówno jeśli weźmiemy pod uwagę elitę międzynarodową jak i bezpośrednio rządzących w Izraelu ludzi. Dla nas, europejskich nacjonalistów- pewne sprawy pozostają nadal niezmienne i na pierwszym miejscu: bez wolnej Palestyny nie będzie wolnej Europy. Niech żyje Wolna Palestyna!

Na podstawie: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.