3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Trzecia Droga: Chrystus Zmartwychwstał!

Bellini, Resurrection of Christ 1475-9.jpg
Bellini, Resurrection of Christ 1475

Po krzyżowej śmierci Chrystusa, Ziemię ogarnęła przeraźliwa ciemność. Człowiek zabił Boga wcielonego, popełnił jak mogłoby się zdawać, największą z możliwych zbrodni, której nie można było cofnąć, po której dla człowieka nie powinno być już ratunku! Akt wcielenia się Boga w człowieka i oddanie życia na krzyżu za grzechy wszystkich pokoleń, odkupienie ludzkości w taki sposób, to dla wielu ludzi wręcz niezrozumiałe – wielka tajemnica naszej wiary. Boże miłosierdzie jest niezmierzone, objawia się w słowach wypowiedzianych do Dobrego Łotra: Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju (por. Łk 23, 39-43), i w przekonaniu, że nasz Pan zstąpił do Piekieł, by wyprowadzić stamtąd rodzaj ludzki, począwszy od Adama i Ewy. To płomień, który rozświetla mrok pustych kościołów w Wielką Sobotę, to nadzieją, która każe wierzyć: nawet gdy wszystko wydaje się być stracone, gdy upadek człowieka jest ogromny, gdy rzymski żołnierz przebija włócznią bok Jezusa, jest odwieczna nadzieja, po śmierci następuje zmartwychwstanie! Musimy o tym pamiętać nie tylko w radosny pierwszy dzień Świąt Wielkiej Nocy, ale każdego dnia wpatrywać się w tą niezmierzoną nadzieję, która daje nie tylko siłę, ale przede wszystkim nadaje sens każdemu naszemu oddechowi.

Prawda jest w stanie pokonać największe zło i podnieść w najgorszego upadku, płomień wiary rozświetlić najgłębsze mroki, a Święta Ofiara, zmiażdżyć najstraszniejszy grzech. Głęboko wierząc w odrodzenie naszej wiary, wartości, naszego domu – Europy, pamiętajmy, że przed Zmartwychwstaniem, nastały trzy dni ciemności.

Szanowni czytelnicy i sympatycy, w tę Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zechciejcie przyjąć nasze najserdeczniejsze życzenia. Wytrwałości w codziennej walce i pokonywaniu własnej słabości, siły by nie ulegać przeciwnościom losu, wiary i nadziei, która pokrzepi Was w chwilach zwątpienia oraz radości, która w nawet w najgorszych momentach rozświetla serce wyznawcy Chrystusa i nie pozwala mu się zatracić w przygnębieniu dnia codziennego! Chrześcijanin, a więc także nacjonalista, to człowiek z głębi radosny, ponieważ nie żyje tylko dla siebie i chyba ta wewnętrzna radość stanowi najważniejszy punkt tegorocznych życzeń. Chrystus Zmartwychwstał, świat budzi się do życia, a my razem z nim!

Zarząd Stowarzyszenia Trzecia Droga

Redakcja portalu 3droga.pl

LOGO4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *