3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Trzecia Droga: Nacjonaliści solidarni z pracownikami!

2 maja 2017 roku zaprotestują polscy pracownicy sieci handlowych, żądając podwyżek dotychczasowych wynagrodzeń oraz zwiększenia zatrudnienia w zakładach pracy. Przedstawiciele pracowników w swoich oświadczeniach wskazali również na  liczne w ich sektorze patologie przy rozdziale środków z zakładowych funduszy świadczeń socjalnych. Dotychczas swoje poparcie dla tego protestu wyraziły osoby zatrudnione w 10 najbardziej popularnych sieciach, w tym w Auchan, Kauflandzie, Tesco, Makro, H&M, Amazonie, Decathlonie czy polskiej sieci Dino. Protest ten będzie miał charakter strajku włoskiego, co oznacza że pracownicy będą wykonywać swoje obowiązki bardzo skrupulatnie i powoli, tak by nie złamać przy tym zasad regulaminu stanowionego przez pracodawców.

Pracownicy sieci handlowych, to wbrew powszechnie panującym stereotypom, nie jest kolejna „roszczeniowa grupa”, tylko są to ludzie którzy pracują bardzo ciężko, często wykonując obowiązki przewidziane dla 2-3 pracowników. To matki, ojcowie utrzymujący swoje rodziny. To studenci próbujący opłacić czesne i czynsz. To ludzie pracy, którzy także tworzą nasz Naród. Dlatego rabunkowa polityka oszczędności wobec nich, prowadzona przez zagraniczne korporacje jest w istocie działaniem wymierzonym w nasz Naród. W sytuacji gdy jedna z sieci osiąga 151 milionów złotych zysku w skali roku, a oszczędza zatrudniając jedną trzecią niezbędnej ilości pracowników, jednocześnie zmuszając ludzi do wykonywania obowiązków nie należących do ich zadań i ponad ich siły, to nie jest tu już tylko zwykła patologia, lecz ukierunkowany wyzysk, którego już dłużej jako nacjonaliści nie możemy nie zauważać.

Dlatego dziś chcieliśmy wyrazić naszą solidarność. Nie z przedstawicielami związków zawodowych, którzy często korzystają ze swojej pozycji dla spełnienia swoich interesów, lecz ze zwykłymi pracownikami, którzy w kapitalistycznej rzeczywistości próbują jakoś związać koniec z końcem. Nacjonalizm od samego początku brał w swoją obronę wszystkich swoich Rodaków, dlatego i my dziś, korzystając z chlubnej tradycji Obozu Narodowo Radykalnego i innych naszych ideowych poprzedników, robimy to samo. Rzeczywistość, w której pracownicy są chronieni przed nieuczciwymi działaniami korporacji jest możliwa. Takiej rzeczywistości nie zbuduje jednak socjalizm. Taką rzeczywistość zbudować może tylko i wyłącznie radykalny nacjonalizm, oparty na systemie dystrybucjonizmu, którego założenia promujemy i staramy się twórczo rozwijać.

Nacjonaliści solidarni z pracownikami!

 

Stowarzyszenie Trzecia Droga

 Redakcja Portalu 3droga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *