3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Trzecia Droga: Życzenia Bożonarodzeniowe

Zbawiciel przychodzi zbyt cicho, zbyt niepostrzeżenie. Tylko znaki, którzy są w stanie odczytać nieliczni, świadczą o tym, że dzieje się coś niebywałego w dziejach całego świata. Chrystus Pan rodzi się nie tylko ubogo – Książe Pokoju złożony w grocie na sianie, ale także od pierwszych chwil jest odtrącony, nie było wszak dla niego miejsca w gospodzie. Tak Panie, potrzebuję byś był w moim życiu, nie chcę jednak byś stanowił jego centrum, racz więc wyjść z mojego domu i spocząć w betlejemskiej grocie. Tam Cię odwiedzę, dla spokoju sumienia i uduchowienia materii.

Od pierwszych chwil historii naszego zbawienia dowiadujemy się, że to nie wystarczy, tak jak nie wystarczy być tylko dobrym człowiekiem – życzliwym dla innych, uczciwym i pracowitym. W trójcy jedyny jest Bogiem zazdrosnym, który żąda, wymaga, za dobre wynagradza, a za złe karze. Pragnie wyjść z półmroku stajenki i rozbłysnąć światłem w całej ziemi Judzkiej, w całym naszym świecie, stając się jego centralnym punktem.

Miniony rok obfitował w mocne drgania tego światła; konflikty, zagubienia i wahanie pomiędzy tym co Boskie, a tym co cesarskie. Rok ten kończymy jednak patrząc w przyszłość z optymizmem, bo na pierwszym planie zawsze jest betlejemska stajenka z nowonarodzonym Zbawicielem, który pragniemy by prowadził nas przez całe nasze życie, przez Golgotę i trzy dni ciemności, aż po radość zmartwychwstania.

Wszystkim działaczom, współpracownikom i sympatykom portalu 3droga.pl i Stowarzyszenia Trzecia Droga, życzymy wszystkiego co najlepsze: trudu pracy, który hartuje. Pobożności, która daje siłę do walki. Skromności, która nie pozwala udławić się pychą. Samych dobrych wyborów, roztropności i mądrości ducha.

Przede wszystkim zaś rodzinnego ciepła, miłości najbliższych i swojego małego, prywatnego Shire, dzięki któremu można z wiarą mierzyć się z trudnościami drogi.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Zarząd Stowarzyszenia Trzecia Droga

Redakcja portalu 3droga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *