3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Trzecia Droga: Życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy

Szanowni Czytelnicy portalu 3droga.pl oraz sympatycy Stowarzyszenia Trzecia Droga,

Chrystus zmartwychwstał!

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy wszystkim życzyć wytrwałości w walce o Wielką Polskę. Niech wiara w zwycięstwo, nadzieja w patrzeniu w przyszłość oraz miłość Boga i Ojczyzny, która rozpala nasze serca, prowadzi nas każdego dnia nie pozwalając upadać pod ciężarem przeciwności losu.

Dziś nowoczesny nacjonalizm musi dać świadectwo prawdzie, którą jest Zmartwychwstały Chrystus. Bez Świętej Wiary nasza walka nie ma sensu i jest skazana na porażkę.

Dziś trudno jest być świadkiem Chrystusa i obrońcą Jego Kościoła zwłaszcza, iż jego stan i sposób prowadzenia często odbiega od naszych marzeń. Nie mówi się jednak, że Kościół jest Święty ze względu na jego wiernych i pasterzy – Kościół jest Święty, bo jest Mistycznym Ciałem Chrystusa i nic tego nie zmieni.

18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą  Mt 16, 18

Nie bójmy się nigdy stać przy Kościele, oznacza to cierpieć z nim i razem z nim bronić się przed atakami jego wrogów lecz znaczy to także iść z nim do Zwycięstwa, zarówno Wiecznego jak i doczesnego.

Co innego jednak uznać, że katolicyzm jest dobry, a co innego uznać, że ma rację. Co innego uznać, że ma rację, a co innego uznać, że ma zawsze rację.  ~G.K Chesterton

Pragniemy wszystkim życzyć Bożego błogosławieństwa, siły do codziennej walki byśmy wzorem Św. Michała Archanioła nigdy nie zawahali się zakrzyknąć: Quis ut Deus! Któż jak Bóg!

Zarząd Stowarzyszenia Trzecia Droga

Redakcja Portalu 3droga.pl

Resurrection by Raffaelino del Garbo, 1510

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *