3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Turcja: Erdogan klęka na kolana przed Izraelem

Wczoraj rano, turecki parlament przyjął porozumienie z Izraelem, w ramach którego Izrael wypłaci Turcji 20 milionów dolarów odszkodowania, a Ankara zrezygnuje ze ścigania wyższych izraelskich wojskowych zaangażowanych w atak na turecką flotyllę okrętów (Flotylla Wolności), która w 2010 roku płynęła z pomocą humanitarną do Strefy Gazy. Sąd Turecki sądził wtedy izraelskich wojskowych i skazał ich zaocznie wydając oficjalny nakaz aresztowania.

Dokument porozumienia z Izraelem został przedłożony parlamentowi z opóźnieniem spowodowanym nieudaną próbą zamachu stanu, do jakiej doszło 15 lipca w Turcji. Mevlut Cavusoglu, turecki szef ministerstwa spraw zagranicznych poinformował wcześniej, że tuż po ratyfikacji umowy, nastąpi wymiana ambasadorów i normalizacja stosunków dyplomatycznych.

Wystarczyło trochę strachu, by w rejonie opadły maski i okazało się czarno na białym, kto komu służy i jakie ma w tym regionie priorytety. Takie posunięcia Turcji, pokazują prawdziwą twarz Erdogana i są prawdziwą zniewagą, policzkiem wymierzonym w zabitych w 2010 roku uczestników Flotylli Wolności.

Na podstawie: wmeritum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.