3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Uchodźcy otrzymali mieszkanie i środki do życia. W nocy uciekli do Niemiec

Parafia Najświętszego Serca Jezusa w Śremie przy współpracy nawiązanej z Fundacją Estera zorganizowała rodzinie uchodźców z Syrii mieszkanie na nowym osiedlu, wyżywienie, szkołę dla dzieci i oferty pracy.  Ksiądz jest przekonany, że zapewnili syryjskiej rodzinie wszelkie środki potrzebne do życia. Zagwarantowali im także internet, telewizor i rowery. Ponadto według byłego pracownika Fundacji Estera pięcioosobowa rodzina mogła liczyć na otrzymanie 2,5 tysiąca zł miesięcznie.  Widocznie warunki okazały się być niewystarczające, ponieważ rodzina uciekła bez podziękowania pod osłoną nocy do Niemiec.
Często uchodźcy przybywają do Polski jedynie po to, by otrzymać potrzebne dokumenty i wyjechać dalej za granicę. Według Samer Masri z Fundacji Wolna Syria ponad połowa syryjskich rodzin sprowadzanych do Polski jest do tego skora. Jednak rzeczniczka Komisji Europejskiej zapowiedziała, „że nie będzie prawa wyboru kraju docelowego. Imigrant zostanie w danym kraju zarejestrowany i zostaną pobrane od niego odciski palców. Jeśli dostanie prawo azylu, to nie będzie mógł się przenieść do innego państwa UE.”

Politycy III RP pomimo tego, że uchodźcy mają głęboko gdzieś udzielane im przez Polaków wsparcie, cały czas wyrażają się o ich los z najwyższą troską. Z drugiej strony sytuacja ta obrazuje jak nisko upadła demoliberalna III RP, skoro nawet uchodźcy chcą stąd uciekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.