3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Ursula von der Leyen: Wyszkolimy specjalistów, by pomogli w odbudowie Syrii, gdy powstanie tam odpowiedzialny rząd

Bundeswehra zostanie otwarta dla uchodźców – zamierzeniem tym podzieliła się na łamach „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen. Powiedziała, że trwają prace nad projektem mającym zapewnić przeszkolenie stu uchodźcom głównie z Syrii w zawodach cywilnych.

Program nie przewiduje szkolenia wojskowego, lecz służbę w specjalnościach cywilnych – służbach technicznych, medycznych oraz rzemieślniczych. Celem projektu jest wyszkolenie specjalistów, którzy po zakończeniu wojny w Syrii mieliby wrócić do ojczyzny, by pomóc w odbudowaniu kraju.

Minister Ursula von der Leyen przy tej okazji nie kryła się ze stanowiskiem jakie utrzymuje względem syryjskiego rządu, który według niej jest nieodpowiedzialny i nieuznawany przez międzynarodową opinię.

„Naszym celem jest to, by pewnego dnia, gdy w Syrii powstanie odpowiedzialny rząd, wyszkoleni specjaliści mogli powrócić i pomóc w odbudowie kraju.”

Trzeba mieć niebanalne poczucie humoru, by nazywać rząd Bashara al-Assada nieodpowiedzialnym, zważając na sytuację jaka ma miejsce na podwórku minister von der Leyen. Jeśli stać ją na tak pejoratywne określanie syryjskiego rządu, to w jaki sposób określi rząd w Niemczech? Bo nawet w bogactwie języka polskiego ciężko jest znaleźć na to odpowiednie słowo, nawet odstawiając na bok jej opinię o rządzie w Syrii.

Rządzie, który pomimo tego, że jest oczerniany i szkalowany w demoliberalnych mediach, to tak na prawdę działał w poczuciu najwyższej odpowiedzialności za wolność i niepodległość syryjskiego narodu, podczas gdy pluł syjonistom i ich zachodnim kundlom w twarz, kiedy ci chcieli uczynić z Syrii swoją pacynkę. Jest to jednak postawa obca i niezrozumiała dla demoliberalnych polityków, którzy dumnie poruszają się jako produkty przypieczętowane napisem „sprzedano”.

Na podstawie:
rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.