3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

USA: Andrzej Duda odsłonił pomnik Żołnierzy Wyklętych. „Zachowali się jak trzeba”

Andrzej Duda przy okazji pobytu w Doylestown w Pensylwanii, gdzie wraz z małżonką uczestniczył w Mszy Świętej, odsłonił pomnik upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Był to dobry moment na kreację wizerunku władzy, która budowana jest pełnymi patosu wypowiedziami, podobnymi tym, jakimi posłużył się ostatnio prezydent III RP:

„Setki tysięcy młodych ludzi, gotowych ginąć w beznadziejnej sytuacji, bo było wiadomo, że porządku z Jałty nie da się łatwo zmienić. Wiedzieli, że mają przed sobą przeciwnika, który nie zna litości, ale mimo to robili swoje. Dziś doskonale wiadomo, a przede wszystkim wie to także młode pokolenie, że to właśnie oni zachowali się jak trzeba.”

„Honorując i czcząc Żołnierzy Wyklętych Polska odzyskuje godność, bo nie ma godności państwo, która nie czci swoich bohaterów.”

Czczeni mogą być ludzie największych i najwznioślejszych cnót, jednak jest to cześć pusta i wyrachowana, jeśli nie ma przełożenia na rzeczywistość. Nie inaczej jest w tym przypadku.

Rząd III RP pragnie ugrać przychylność części społeczeństwa na Żołnierzach Wyklętych, podczas gdy prowadzi politykę kierując się zasadami, które z pewnością nie przyświecały Wyklętym.

Zależność od zewnętrznych ośrodków władzy, a więc wasalstwo względem Wuja Sama i Brukseli, neokolonialna forma ekonomiczno-gospodarcza państwa, kolonizacja destrukcyjnymi ideologiami, czy stacjonowanie obcych wojsk w postaci NATO, którego obecność na mocy decyzji przywódców „Sojuszu” ma zostać wzmocniona w III RP w maju przyszłego roku o około 1000 amerykańskich żołnierzy, jest przeciwieństwem przesłania Żołnierzy Wyklętych zawartego w idei wolności i niepodległości.

Właściwie pewnym jest, że gdyby obecnie na przeciwko systemu stanęli Żołnierze Wyklęci, to władza – z Macierewiczem na czele – rozprawiałaby się z nimi bezlitośnie, nazywając ich bandytami zagrażającymi zachodniej „wolności i demokracji”.

Nie przeszkadza to obozowi władzy zbijać kapitału na kulcie żołnierzy podziemia niepodległościowego i wycierać sobie gęby wartościami, za które oni ginęli.

Źródło:
rmf24.pl/niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.