3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

USA: Przypieczętowane przedłużenie współpracy z Izraelem

Stany Zjednoczone podpisały kolejne już w dziejach porozumienie o pomocy militarnej z Izraelem, które tak, jak poprzednie, obowiązywać ma przez dekadę. Negocjacje nad wypracowaniem nowej formy współpracy zajęły stronom dziesięć miesięcy. W środę 14 września w Waszyngtonie na dokumencie złożono uroczyście podpisy.

Na mocy porozumienia sterowane zza syjonistycznych kulis Stany Zjednoczone zobowiązały się wesprzeć finansowo państwo swoich szefów z siedzibą w Tel Avivie na kwotę 3,8 miliarda dolarów w skali roku. Wcześniejszy kontrakt zakładał coroczną pomoc opiewającą na 3,1 miliarda dolarów. Zdaniem ekspertów rząd USA poszedł na wiele ustępstw względem Izraela.

Według założeń nowego porozumienia Izrael będzie musiał stopniowo ograniczać wydatki na zakupy w narodowym przemyśle zbrojeniowym, a uzyskane w ten sposób środki wydać na zakup amerykańskiego sprzętu militarnego. Problem ten był głównym punktem spornym w rozmowach o przedłużeniu współpracy.

USA ponadto po raz pierwszy zapewnią odpowiednie środki na programy rozbudowy obrony przeciwrakietowej – w poprzednich latach o tego typu celach stanowiły według umów bilateralnych inne porozumienia.

Źródło:
wprost.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.