3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

USA: Saudyjczycy wspierają Hilary Clinton w wyścigu o fotel prezydenta!

Jak wskazują analitycy zajmujący się rynkiem ropy naftowej, Arabia Saudyjska i inne sprzymierzone z nią kraje Zatoki Perskiej gorąco liczą na to że to właśnie Hilary Clinton a nie Donald Trump zostanie nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jak powiedział Bob McNally, prezes firmy Rapidan:

To nie jest żaden sekret, że Saudyjczycy i inne kraje Zatoki dopingują w wyścigu prezydenckim panią Clinton.

Mc Nally powiedział, że w środowisku jest „wiele obaw i niepokoju” dotyczących tego co rządy Donalda Trumpa mogą oznaczać dla rynku i handlu ropą naftową. Trump, prawdopodobny kandydat partii Republikańskiej, zakwestionował obecny, protekcjonalny stan relacji na linii USA- Arabia Saudyjska. Według niego, Waszyngton powinien rozważyć zarzucenie rozmów z Arabią Saudyjską. Ekscentryczny biznesmen wyłożył swoją koncepcję polityki energetycznej na konferencji przemysłu naftowego w Północnej Dakocie w zeszłym tygodniu, gdzie wezwał do całkowitej niezależności od zagranicznych dostaw ropy naftowej, paliw kopalnych, zwiększenia liczby odwiertów i poluzowania przepisów dotyczących ochrony bezpieczeństwa. Jak powiedział Trump:

Niesamowita energia potencjalna Ameryki pozostaje zupełnie niewykorzystana. Rana ta wygląda całkowicie na symptom samookaleczenia.

Kevin Cramer, republikański kongresman z północnej Dakoty i jednocześnie doradca Trumpa, często wzywał ostatnimi dniami Biały Dom do krytyki organizacji OPEC, za manipulacje cenami na rynku ropy naftowej.

Na podstawie: Prestv.ir

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.