3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

W Izraelu bez zmian. Podpalono kolejny katolicki kościół!

W nocy ze środy na czwartek dokonano podpalenia katolickiego Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb mieszczącego się  w miejscowości Tabgha nad Jeziorem Tyberiadzkim. To już kolejny tego typu atak, do którego dochodzi w Izraelu i kolejny raz kiedy na cel wybrano właśnie ten Kościół.

W wyniku tego haniebnego zdarzenia, dwie osoby zostały ranne, a zabytkowa świątynia, która wedle tradycyjnych przekazów została zbudowana na miejscu gdzie Jezus dokonał cudownego rozmnożenia chleba i ryb uległa poważnemu uszkodzeniu. Straty materialne odniesione w wyniku pożaru są bardzo wysokie i sięgają kilku milionów szekli. Na jednej ze ścian, sprawcy zostawili napis, będący nawiązaniem do jednej z hebrajskich modlitw, w której żydzi proszą o zniszczenie pogan i innowierców. Zaraz po zgłoszeniu sprawy na policje, zatrzymano ponad 16 podejrzanych, jednakże po krótkich przesłuchaniach zwolniono ich do domów bez zastosowania żadnych środków zapobiegawczych.

Wydarzenie to zostało od razu „potępione” przez izraelskie władze cywilne. Jednak są to tylko kolejne słowa, które w żaden sposób nie poprawiają sytuacji miejscowej ludności chrześcijańskiej, która żyje na Terytoriach Okupowanych w bardzo ciężkich warunkach jak obywatele drugiej kategorii. Wyobraźcie sobie, co by było gdyby w ten sposób zaatakowano np. synagogę w Warszawie… Pozostaje nam tylko wyrazić swoją solidarność z prześladowanymi w Izraelu chrześcijanami i wyczekiwać dnia, w którym znikną ich wrogowie i będą oni mogli żyć na swojej ziemi w spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.