3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Walia: Lokalni przedsiębiorcy organizują się przeciwko finansowym molochom!

Mieszkańcy znajdującego się w Walii Crickhowell zareagowali na wykorzystywane przez międzynarodowy kapitał sztuczki, dzięki którym dany kraj zamienia się dla nich w podatkowy raj. Lokalni przedsiębiorcy postanowili pójść w ślady uprzywilejowanych koncernów, ponieważ jątrzył je fakt, że największe firmy w Wielkiej Brytanii płacą niewielką ilość podatków, podczas gdy ich obroty sięgają miliardów funtów. Przedsiębiorcy słusznie uważają firmy unikające płacenia podatków za zagrożenie mogące doprowadzić do upadku małych lokalnych sklepów i firm.
W podatkowym buncie uczestniczy już lokalna kawiarnia, wędzarnia łososi, księgarnia, zakład optyczny oraz piekarnia, a jego zasięg wciąż zwiększa swój zakres. W ostatnim czasie lokalna społeczność obroniła się również przed planem wybudowania w centrum miasteczka marketu należącego do jednej z dużych sieci. Lokalni przedsiębiorcy zachęcają firmy z innych miast do tego samego postępowania, przy czym otwarci są na dzielenie się swoimi doświadczeniami. Ich zdaniem niebywale ciężko jest konkurować z firmami niepłacącymi podatku dochodowego, a których roczne przychody można oszacować na miliardy funtów.

Przedsięwzięciu zainicjowanemu przez lokalnych walijskich przedsiębiorców należy życzyć  pasm samych sukcesów, ponieważ prowadzą nierówną walkę z międzynarodowymi rekinami biznesu, z którymi konkurenci w postaci małych firm nie mają zbyt wielu szans.
Przy całym wydarzeniu ogromnie pozytywne znaczenie ma oddolne zorganizowanie się społeczeństwa w celu obrony swoich interesów przed kapitalistycznymi molochami, przed którymi nie potrafi ustrzec swoich mieszkańców System panujący w Wielkiej Brytanii.

Źródło:

http://www.polishexpress.co.uk/miasto-w-walii-przestalo-placic-podatki-wzieli-przyklad-z-google-facebooka/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.