3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Węgry: Kierowca ciężarówki próbował przejechać imigrantów w Calais. Grozi mu wyrok (+wideo)

Prokuratora domaga się kary więzienia w zawieszeniu dla węgierskiego kierowcy, który w zeszłym roku zjechał na pobocze drogi w Calais grożąc imigrantom rozjechaniem. Árpád Levente Jeddi zdarzenie udokumentował na filmiku, który opublikował w internecie.

Wściekły Jeddi bronił się w ten sposób przed agresywną swołoczą, która wcześniej próbując go zatrzymać rzucała w jego ciężarówkę kamieniami i innymi przedmiotami. Daily Mail podaje, że groził agresorom użyciem noża, jeśli zdecydują się wejść do kabiny.

Kierowca został zwolniony wkrótce po publikacji wideo, lecz znalazł zatrudnienie w innej firmie transportowej. Prokuratura w państwie Orbana żąda kary 3 lat więzienia w zawieszeniu, czasowy zakaz prowadzenia pojazdów i odebranie prawa jazdy.

Oskarżyciele uważają bowiem, że działania kierowcy nie były aktem obrony sprzętu transportowego, przewożonych rzeczy, czy swojego zdrowia bądź życia, lecz „sprowadzeniem zagrożenia drogowego”.

Árpád Levente Jeddi uważa, że to on był ofiarą ataku. Gorliwie broni swojego zachowania za pośrednictwem mediów społecznościowych i twierdzi, iż warunki panujące w Calais uniemożliwiają przestrzeganie przepisów drogowych.

Źródło:
bham.pl/dzienniknarodowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.