3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Wielka Brytania: Obywatele wybrali Brexit!

Obywatele Zjednoczonego Królestwa w czwartkowym referendum opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej. Według informacji podanej przez brytyjską komisję wyborczą za Brexitem głosowało 51,9% (17,4 mln) uprawnionych; za pozostaniem w eurokołchozie 48,1%(16,1 mln). Frekwencja wyborcza wyniosła 72,2%. Po ogłoszeniu wyników premier David Cameron ogłosił, że do października ustąpi ze stanowiska.

Pomimo tego, że sama Wielka Brytania i tak znacząco odbiega od naszego ideału świata, którym jest Europa Wolnych Narodów, to nie można przeczyć, że właśnie zrobiła krok w dobrą stronę oraz przyczyniła się do znaczącego osłabienia Unii Europejskiej zarazem przybliżając ją do i tak nieuniknionego upadku. Brexit jest ponadto szansą na nowe ukształtowanie Wielkiej Brytanii, gdzie już teraz ponownie wypływa na wierzch temat niepodległości min. Szkocji, czy Irlandii Północnej.

Informacje o zmianach, które osłabiają eurokołchoz są zawsze mile widziane w środowisku nacjonalistycznym, dlatego Brexit może wzbudzać zadowolenie jako wyrwa w systemie, która stwarza cień szansy najpierw na odzyskanie niepodległości przez poszczególne brytyjskie państwa, co w przyszłości może – choć nie musi – zaowocować budową państw narodowych. Oczywiście Brexit nie może pozostać bez odpowiedzi ze strony systemu, który z pewnością będzie starał się zagospodarować – o ile właśnie tego nie robi – zmiany na własną korzyść.

Pamiętajmy o tym, że Brexit to jednak nie rewolucja, a już na pewno nie rewolucja narodowa, lecz w gruncie rzeczy delikatna zmiana na tkance systemu i nie będzie stanowiła o gruntownej zmianie jego modelu z demoliberalnego na narodowy i nie wiadomo jeszcze, jakie tak naprawdę wyda owoce – choć miejmy nadzieje, że jak najlepsze.

Na podstawie:
PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.