3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Wielka Brytania: Rehabilitacja dla osób skazanych za czyny sodomskie

Jakiś czas temu informowaliśmy o rekompensacie, jaką szykuje Republika Federalna Niemiec dla osób skazanych za czyny homoseksualne po 1945 roku. W podobną stronę zmierza Wielka Brytania, która pragnie zrehabilitować wszystkie osoby, które zostały osadzone w więzieniu za sodomskie czyny.

Ministerstwo Sprawiedliwości na wyspach ogłosiło uniewinnienie wszystkich sodomitów skazanych za „dobrowolne stosunki homoseksualne” w przeszłości. Rząd w Londynie zobowiązuje się do pośmiertnego zrehabilitowania wszystkich ludzi, którzy zostali skazani na mocy nieobowiązujących już antysodomskich ustaw, w przypadku zaś osób jeszcze żyjących, będą mogły one udać się do rządu z prośbą o wyczyszczenie kartoteki.

„Jest to niezwykle ważne, aby ułaskawić osoby skazane za historyczne już przestępstwa seksualne, które dziś byłyby na podstawie obecnych przepisów niewinne.” – mówi minister sprawiedliwości Sam Gyimah.

W takim przypadku, by sprawiedliwości stało się za dość, rehabilitacji powinni doczekać się również ludzie skazani na mocy prawa, które obecnie danego czynu nie kwalifikuje jako przestępstwa, chyba że sodomici mają specjalne przywileje.

Ułaskawienia za sodomię domagali się homoterroryści od zakończenia II Wojny Światowej min. dla Alana Turinga, prekursora nowoczesnych komputerów, który niesłusznie został uznany za wynalazcę Enigmy (do czego po 75 lat kłamstwa przyznali się Brytyjczycy).

Po wojnie Turing wskutek seksu z mężczyznami został oskarżony o „naruszenie moralności publicznej”. Sąd dał mu do wyboru więzienie, albo przymusową terapię hormonalną, z czego wybrał terapię hormonami żeńskimi, a w 1954 roku popełnił samobójstwo.

W 2009 roku premier Gordon Brown w imieniu rządu przeprosił za „całkowicie niesprawiedliwe” i „straszne” potraktowanie Turinga, a w 2013 roku królowa Elżbieta ułaskawiła go pośmiertnie.

W Anglii seks między mężczyznami był nielegalny do 1967 roku, w Szkocji i Irlandii Północnej jeszcze dłużej. W 2001 roku obniżono wiek domniemanej zgody na tego typu stosunki, obecnie zaś seks mężczyzny z szesnastolatkiem nie jest zakazany.

Do 1967 roku z powodu naruszenia moralności publicznej wskutek czynów homoseksualnych skazano w UK ponad 60 tys. mężczyzn, a 15 tys. z nich wciąż żyje.

Źródło:
pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.