3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Zbigniew Ziobro: 25 lat więzienia powinno grozić za fałszerstwo faktur o wartości 10 mln zł

Zbigniew Ziobro zapowiedział, że będzie walczył o przyjęcie zapisu, według którego kara 25 lat pozbawienia wolności mogła być orzeczona za fałszowanie faktur, gdy ich wielkość przekroczy 10 mln złotych. Obecny projekt nowelizacji ustawy przyjęty przez rząd przewiduje taką karę, gdy fałszywki stanowią połowę tej wartości – 5 mln złotych.

Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie do kodeksu karnego nowe kategorie przestępstw: wystawianie fikcyjnych faktur VAT, podrabianie ich i przerabianie w celu użycia jako autentycznych.

Zabiegi Ziobry zapewniającego o przekonywaniu koleżanek i kolegów o słuszności podniesienia progu wartości lewych faktur, którego osiągnięcie jest koniecznie do ogłoszenia wyroku 25 lat więzienia, nie zmieniają faktu, że doszło do absurdalnej sytuacji będącej wynikiem restrykcyjnej krwi obozu rządzącego, kiedy za przekręty finansowe grozi taka sama kara, jak za popełnienie morderstwa.

Najpewniej nie doczekamy się za to chwili, w której wymiar pseudosprawiedliwości wraz z organami ścigania zajmie się politycznymi klikami i ich zapleczem – w końcu to sami swoi.

Źródło:
rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.