3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Broń to Wolność! I Konferencja o powszechnym dostępie do broni w Krakowie

Akcja Stowarzyszenia Trzecia Droga „Broń to Wolność!” rozpoczęła się od organizowania konferencji o powszechnym dostępie do broni w Krakowie. Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne, co wprowadzało nas w niemałą konsternację, gdyż – słusznie- obawialiśmy się przepełnienia kilkudziesięcioosobowej wynajętej sali w centrum Krakowa. Na szczęście każdy kto przyszedł mógł jednak przez prawie 3 godziny chłonąć wiedzę na temat legalizacji broni. Konferencje rozpoczął filmik przygotowany przez Trzecią Drogę, który między innymi będzie promował naszą akcje w internecie:

Po jego prezentacji krótki wykład na temat możliwości strzelania w przedwojennym i obecnym Krakowie wygłosił nasz kolega Piotr Detka.  Gwoździem programu naszej konferencji był jednak wykład Pana Rafała Kawalca członka zarządu Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni. Wygłosił on bardzo bogatą w materiały prezentację na temat „Dostęp do broni- wczoraj, dziś, jutro”, gdzie jak sam tytuł wskazuję wykazał, że w historii Polski ciężko znaleźć byłoby czas w którym jej obywatelom odmawiano by tak restrykcyjnie prawa do jej posiadania jak to ma miejsce w III RP. Omówił też stan dzisiejszy i ewentualności na przyszłość. Bardzo ciekawy wykład uzupełniła dyskusja z sali, która pomimo emocji jakie wywołuje temat legalizacji broni była prowadzona bardzo rzeczowo i spokojnie, a Rafał Kawalec cierpliwie i niezmordowanie odpowiadał na kolejne pytania.

Podsumowując konferencje trzeba uznać za bardzo udaną. W tym roku odbędzie ich jeszcze przynajmniej kilka w Polsce, ale same konferencje nie będą jedynym elementem akcji „Broń to Wolność”, dlatego zachęcamy do regularnego śledzenia naszego portalu 3droga.pl i konta na facebooku, a także włączenia się w promowanie powszechnego dostępu do broni.

Na koniec chcieliśmy jeszcze raz podziękować przedstawicielowi ROMB za udział w naszej konferencji, a także wszystkim przybyłym. Zapis wideo z niej zobaczycie już niedługo na portalu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *