3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Chęciny: Zaproszenie na projekcje dokumentu „Bitwa pod Rząbcem”

Wszystkich Sympatyków naszej organizacji i Czytelników portalu 3droga.pl serdecznie zapraszamy na projekcje filmu dokumentalnego pt.”Bitwa pod Rząbcem”. Pokaz filmu odbędzie się 19 lutego bieżącego roku, w Karczmie Chęciny, mieszczącej się na ulicy Władysława Łokietka 30. Spotkanie jest organizowane przez Fundacje Odzyskajmy Naszą Historię działającą w porozumieniu z przedstawicielami lokalnego środowiska patriotycznego.

Jak czytamy w wydarzeniu, założonym przez organizatorów na Facebooku:

Fundacja Odzyskajmy Naszą Historię zaprasza mieszkańcw Chęcin na projekcję dokumentu fabularyzowanego w reżyserii Krzysztofa Dziewięckiego pt. Bitwa Pod Rząbcem – historia prawdziwa – odkłamującego historię partyzanckiej walki jaka stoczyła się na włoszczowskiej ziemi 8 września 1944 roku pomiędzy Brygadą Świętokrzyską Narodowych Sił Zbrojnych a oddziałem Armii Ludowej „Tadka Bialego”

Zamieszczono też dokładny program przebiegu całej imprezy, która przewiduje:

17.00 – Przywitanie gości
17.10 – Wykład historyka dr Tomasza Ossowskiego
17.50 – Projekcja filmu „Bitwa pod Rząbcem historia prawdziwa”
18.30 – Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Pawła Wydry z repertuaru Andrzeja Kołakowskiego

Link do wydarzenia, gdzie można uzyskać więcej szczegółów znajduje się: TUTAJ.

Pomimo tak zwanej „transformacji ustrojowej”, którą zwykłym ludziom przedstawiano jako zerwanie z erą komunizmu w naszym kraju, wciąż w przestrzeni publicznej funkcjonuje wiele mitów związanych z tamtym okresem, mitów co warto dodać szkodliwych i zwyczajnie krzywdzących dla bohaterów tamtych dni. Odkłamywanie ich i popularyzowanie prawdziwej wersji historii jest jednym z naszych żywotnych obowiązków. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do Chęcin!

16195547_1350327531690446_9137953862458373214_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *