Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Finał akcji: „Pomocna Dłoń dla Serbów: zbiórka dla Serbów w Kosowie”

17 lutego 2017 roku, Stowarzyszenie Trzecia Droga i Redakcja Portalu 3droga.pl wydało oświadczenie, w którym stwierdziliśmy: Bez Serbskiego Kosowa nie będzie Wolnej Europy! W mocnych słowach, jasno i wyraźnie ukazaliśmy swój stosunek do kwestii Kosowa, ale także do tematu NATO, USA i hipokryzji przedstawicieli zgniłego Zachodu. Parę miesięcy później, od słów przeszliśmy do czynów. Ogłosiliśmy naszą nową akcje: Pomocna Dłoń dla Serbów. Cel: w miarę możliwości zaopatrzyć serbskie szkoły, przedszkola, rodziny wielodzietne w Kosowie w wyprawki szkolne. Kredki, ołówki, długopisy, zeszyty, bloki i plecaki. Czyli wszystko to co najważniejsze i najbardziej potrzebne dla rozwoju dzieci i całej społeczności.

Akcję rozłożyliśmy na parę miesięcy co znacznie ułatwiło nam jej przeprowadzenie. Pierwsze rzeczy odebraliśmy już pod koniec roku szkolnego z Zespołu Szkół Salezjańskich im. św. Dominika Savio w Ostródzie. Odebraliśmy paczki jeszcze z Warszawy, z Kielc i z Częstochowy. Na nasze konto wpływały także środki materialne. To wszystko sprawiło, że ilość zebranych przez nas rzeczy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Zgromadziliśmy pełny bagażnik darów, które ledwo pomieściliśmy. 9 września ekipa wolontariuszy z naszego stowarzyszenia i reprezentantów Europejskiego Frontu Solidarności z Kosowem udała się do Drezna, skąd za parę tygodni nasze paczki wyruszą bezpośrednio do Kosowa.

Kwestia Kosowa była i jest wyrzutem sumienia dla przedstawicieli europejskich Narodów. Dziś sprawa ta przyczynia się do wzmocnienia stosunków pomiędzy tradycyjnie niechętnymi lub wrogimi sobie nacjonalistami. Sprawa to niezwykle istotna w dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie. Do tematu serbskiego Kosowa będziemy jeszcze powracać.

Z tego miejsca chcieliśmy jeszcze raz podziękować portalowi Kierunki, Narodowcy.net za patronat medialny nad akcją, portalowi Xportal.pl i Media Narodowe za informowanie o naszej akcji. Dziękujemy indywidualnym aktywistom i organizacjom: Radykalnemu Południu, ONR Częstochowa i Małopolskim Patriotom. Każdy wkład był niezwykle ważny i nie moglibyśmy bez niego tyle osiągnąć. Dziękujemy!

Nasi Partnerzy:

a) Radykalne Południe

b) Małopolscy Patrioci

 

c) ONR Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.