3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Juan Ignacio Gonzalez Ramirez: Polska oddaje cześć w 40 rocznicę śmierci!

Juan Ignacio Gonzalez Ramirez był Sekretarzem Generalnym Frontu Młodzieży (Frente de la Juventud); hiszpańskiej organizacji narodowo-rewolucyjnej (pierwszej tego typu w Hiszpanii w okresie po śmierci Generała Franco). Został zamordowany 12 grudnia 1980 roku. Sprawców tego haniebnego czynu do dzisiaj nie pociągnięto do odpowiedzialności.

Przez 40 lat Jego rodzina i towarzysze domagają się sprawiedliwości. Jak dotąd bezskutecznie.

Co roku nasi przyjaciele z grupy ACMJI (w skład której wchodzą weterani hiszpańskiego ruchu NR; część z nich znała Juana Ignacio osobiście) organizują ku jego pamięci marsz z pochodniami w centrum Madrytu. W tym roku z uwagi na międzynarodowe ograniczenia związane z pandemią COVID-19; upamiętnienie przeniosło się do Internetu.

Nacjonaliści z czterech krajów Europy (działający w ramach projektu #Lansquenets) mieli za zadanie sfotografować się z kartką/transparentem/banerem z hasłem ku czci Juana Ignacio. Odpowiedzieliśmy na to wezwanie także w Polsce. W akcji wzięli udział działacze i przyjaciele Trzeciej Drogi i Barykady oraz aktywiści ONR, AN, Nacjonalistycznego Szczecina i młodzi członkowie lokalnych oddziałów Młodzieży Wszechpolskiej; w sumie 18 miast w całej Polsce.

Niezależnie od tego jak ulegnie zmianie sytuacja w COVID-19 na świecie; mamy zamiar wpisać upamiętnienie Juan Ignacio na stałe w kalendarz polskiego środowiska nacjonalistycznego. Pamięć to twarda skała!

Galerie z Polski możecie zobaczyć poniżej. Film ze zdjęć z całego świata możecie zobaczyć TUTAJ.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *