3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kielce: Konferencja Broń to Wolność

Stowarzyszenie Trzecia Droga, od początku tego roku prowadzi kampanię „Broń to Wolność”, której głównym celem była popularyzacja wśród lokalnej społeczności idei ustanowienia prawda do powszechnego dostępu do broni. Wydaliśmy specjalne materiały promocyjne: ulotki, wlepki, plakaty. Nagraliśmy film. Przy kluczowym wsparciu Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni zorganizowaliśmy dwie konferencje; jedną w Krakowie na początek i dzisiejszą w Kielcach, która miała być akcentem na koniec naszej kampanii.

I pomimo pustynnej temperatury, konferencja odbyła się bez przeszkód. W sali na ulicy Sienkiewicza 34 zgromadziło się trzydzieści osób. Przed salą wystawiliśmy tematyczne materiały, a w oddzielnym pokoju zorganizowaliśmy bufet z kawą, herbatą i przekąskami.

Z pierwszą prelekcją wystąpił pan Rafał Kawalec z ROMB. Bezbłędnie (podobnie jak z resztą w przypadku konferencji w Krakowie), pan Rafał fachowo przeprowadził nas przez kwestie związane ze staraniami w kierunku zalegalizowania powszechnego dostępu do broni, a także rozprawił się z najpowszechniejszymi argumentami przeciwników i obnażył ich logikę i podwójne standardy. Wystąpienie pana Kawalca wywołało żywą dyskusje wśród zgromadzonych, którzy w głównej mierze zadawali pytania prelegentowi na temat kwestii proceduralnych związanymi z pozwoleniami na broń itd.

Jako drugi, zaproszony został pan Leszek Steć, dowódca znanej w naszym województwie grupy 13 Świętokrzyski Korpus Drużyn Strzeleckich. Wychodząc od historii i charakterystyki prowadzonej przez siebie organizacji, pan Leszek wskazał na konieczność zapoznawania jak największej części ludności z bronią w ramach przygotowania obywatelskiego. Nie obyło się bez przedyskutowania tematu dopiero co powołanej Obrony Terytorialnej. Wśród pytań z sali przewijała się kwestia problemów z naszą wschodnią granicą, na co pan Leszek wyłożył własny pogląd, nad którym dyskusja przerodziła się w rozważania na temat współczesnych rodzajów prowadzenia wojny i trzeźwej oceny obecnej sytuacji geopolitycznej naszego kraju.

Zorganizowana przez nas konferencja zgromadziła ciekawych prelegentów i z całą pewnością stanowiła cenne źródło wiedzy dla jej widzów. Pomimo naszych niedociągnięć, już teraz możemy powiedzieć że to nie jest ostatnie tego typu wydarzenie zorganizowane przez nas w Kielcach. Szczególne podziękowania należą się dla prelegentów, bez których nasze spotkanie nie miałoby racji bytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *