3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kielce: Obchody 76 rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Na mocy decyzji najwyższych władz Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich z dnia 5 marca 1940 roku (tak zwana decyzja katyńska) rozstrzelano ponad 21 tysięcy Polaków (w tym 10 tysięcy przedstawicieli wojskowej elity oficerskiej). Jedyną ich winą było to, że byli Polakami, że byli patriotami którzy nie chcieli pójść na współpracę z okupantem. Rękami rosyjskiego NKWD, tchórzliwym strzałem w tył głowy pozbawiono życia najlepszych synów Narodu, tworząc na organizmie naszego społeczeństwa do dziś niezaleczoną ranę.

Pamiętając o ofiarach tej straszliwej zbrodni, przedstawiciele stowarzyszenia Trzecia Droga Kielce, wspólnie z członkami projektu Kolebka Partyzantki i strzelcami z 13 Korpusu ze Skarżyska zdecydowali się na zorganizowanie własnych obchodów 15 kwietnia na lokalnym Cmentarzu Partyzanckim. Powstały specjalne grafiki i plakaty, a wszyscy przygotowywali się do tego szczególnego wydarzenia od tygodni. Próbą generalną dla nas był Marsz Katyński zorganizowany przez IPN Kielce, w którym wzięła udział nasza delegacja.

15 kwietnia zebraliśmy się pod pomnikiem upamiętniającym ofiary Zbrodni Katyńskiej. Złożono uroczysty wieniec, zapalono znicze. Kilka słów do zebranych powiedział ksiądz Stefan Radziszewski, który też poprowadził modlitwę za zmarłych. Na zakończenie pokrótce wypowiedzieli się organizatorzy, kończąc obchody gromkim hasłem: „Czołem Wielkiej Polsce”. Odśpiewano Hymn i odpalono race ku pamięci tych, którzy zginęli za sam fakt bycia Polakami, przez co byli niebezpieczni dla komunistycznego systemu. Nasze wydarzenie zgromadziło ponad 30 osób. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie. Szczególne podziękowania należą się księdzu Stefanowi za jego obecność i poprowadzoną modlitwę i dla naszych przyjaciół z Kolebki Partyzantów i 13 SKPDS za współpracę. Dziękujemy także za wsparcie Kieleckim Patriotom i członkom GRH im. porucznika Stanisława Grabdy.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Spodobała Ci się ta akcja? Masz jakieś pytania? Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego, działacze Trzecia Droga Kielce odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *