Trzecia Droga

Portal Nacjonalistyczny

Kielce: Obchody 77 rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Są takie wartości, które nigdy nie przemijają. Takie wartości, których ogromne znaczenie nie przemija bez względu na czasy i obecnie panującą epokę. Do grona takich fundamentalnych wartości należy przede wszystkim prawda. Prawda, która ożywia. Prawda, która dla wielu bywa mocno niebezpieczna. Prawda, z którą zbyt często się walczy, tak jak to było w przypadku zbrodni popełnionej w Katyniu.

Dlatego, podobnie jak rok temu, stowarzyszenie Trzecia Droga Kielce wspólnie kibicami kieleckiej Iskry zorganizowali na kieleckim Cmentarzu Partyzanckim obchody 77 rocznicy tej zbrodni, upamiętniając tych, którzy zginęli przez strzał w tył głowy. Przedstawicieli polskiej elity, których strata dla polskiego Narodu była wprost niepowetowana, za którą rachunek wciąż nie został wyrównany.

Po zapaleniu biało czerwonych zniczy, ksiądz Stefan Radziszewski poprowadził modlitwę za zmarłych i podzielił się swoimi przemyśleniami na temat Katynia. Reprezentant kieleckiej Trzeciej Drogi, w krótkim przemówieniu opowiedział o znaczeniu zbrodni Katyńskiej i o tym jakie może mieć ona znaczenie dla nas także dziś. Na sam koniec, reprezentantka Iskry opowiedziała o tym jaka odpowiedzialność spoczywa na Strażnikach Pamięci. To wszystko uświetnił, odśpiewany na zakończenie Hymn z prawdziwym pokazem pirotechniki i  transparentami, w których wykonaniu kibice Iskry stanęli naprawdę na najwyższym poziomie. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na nasze następne wydarzenia!

Iskra Kielce

Iskra Kielce Ultras

Trzecia Droga Kielce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.