3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kielce: Relacja z pokazu filmu pt. „Pogrom Kielecki-historia prawdziwa”

Praktycznie od samego początku swojego powstania Stowarzyszenie Trzecia Droga Kielce stoi na stanowisku, że to historia, podana w wersji prawdziwej, bez żadnych naleciałości propagandowych z żadnego okresu, jest jednym z warunków koniecznych do powstania dumnego i wielkiego Narodu. Dlatego zaangażowaliśmy się mocno w dociekanie prawdy na temat prawdziwej wersji historii dotyczącej wydarzeń związanych z tak zwanym „pogromem kieleckim” (znanym raczej jako pogrom ubecki). Z początku samymi plakatami, potem dzięki publicystyce i manifestacji, która zwołana w 2015 w kontrze do „oficjalnych” obchodów odbiła się szerokim echem w ogólnopolskiej prasie. Wraz z upływem 71 lat od tamtych tragicznych wydarzeń, konsekwentnie wzrasta świadomość społeczeństwa o prawdziwym przebiegu zajść na Plantach, a ludzie nie boją się już wyrażać swoich poglądów na ten temat.

Idąc za ciosem, postanowiliśmy przy współpracy z ośrodkiem Kibice Razem Korona Kielce zorganizować otwarty pokaz filmu pt. „Pogrom Kielecki- historia prawdziwa”. Filmu, który choć już został opublikowany jakiś czas temu, nie zyskał według nas należnego mu rozgłosu. Jest on w zasadzie zapisem video wywiadu z Andrzejem Jankowskim, wieloletnim pracownikiem IPN który badał sprawy związane z Pogromem Kieleckim. Przedstawia w nim swoją rzetelną wiedzę na temat „pogromu” obalając najbardziej znane argumenty. Spotkanie z czystym sumieniem można nazwać sukcesem, ponieważ sala położona przy ulicy Piekoszowskiej 32 została cała wypełniona.

Wprowadzenie do tematu przygotował reprezentant stowarzyszenia Trzecia Droga Kielce, kol. Dawid Kaczmarek. Po pokazie, na pytania z publiczności odpowiadał p. Wojciech Zapała, prezes Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. Stanisława Grabdy. Przez cały czas miejsce miała ożywiona i bardzo merytoryczna debata i jesteśmy przekonani, że jej rezultaty przełożą się na rzeczywistość w naszym mieście. Członkowie stowarzyszenia Trzecia Droga Kielce, przygotowali także merytoryczne opracowania tematu, które zostały rozdane wszystkim na sam koniec. Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Kibice Razem Korona Kielce

Trzecia Droga Kielce

Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. Stanisława Grabdy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.