3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kielce: Relacja ze spotkania z Panem Jerzym Zawadzkim pod hasłem: „Niech żyje Polska!”

W Polsce pod względem politycznym bardzo często wiele się zmienia. Zmianie ulegają rządy, zmieniają się ekipy będące u steru władzy, jednak pytanie jakie warto sobie postawić: czy wraz z tymi zmianami, jakoś szczególnie zmieniła się sytuacja w naszym kraju? Odpowiedź jest prosta i jest ona zdecydowanie negatywna. Dlatego szczególnie dziś szczególnie w tym okresie w jakim się znaleźliśmy, rocznica odzyskania niepodległości w naszym kraju powinna być czczona i manifestowana mocniej i bardziej stanowczo niż kiedykolwiek przedtem.

Z uwagi na to, że dzień 11 listopada już od paru dobrych lat jest zarezerwowany na marsze w Warszawie i w Krakowie, w Kielcach nasze lokalne obchody odzyskania niepodległości miały miejsce 7 listopada kiedy to w Ośrodku Kibice Razem, przy współpracy z kibicami Korony Kielce, pod patronatem medialnym Fundacji Odzyskajmy Naszą Historię, zorganizowaliśmy spotkanie z Panem Jerzym Zawadzkim, członkiem Armii Krajowej, uczestnikiem Powstania Warszawskiego i inicjatorem powstania Pomnika Niepodległości w Kielcach.

Pan Jerzy, przez prawie 3 godziny (!), rezygnując z przerwy, opowiadał nam o swojej długoletniej przyjaźni z generałem Antonim Hedą ps. Szarym, co jest kolejnym elementem naszej kampanii przypominającej postać generała w 100 rocznicę jego urodzin i przekazywał nam swoje wartości, mówiąc dużo o tym jakie wartości powinny cechować Polaków i jak my sami powinniśmy się zachowywać we współczesnym świecie by nie zatracić swego ducha. Nie zabrakło też wzruszających opowieści o życiu w trakcie wojny i pobytu w obozach jenieckich. Spotkanie zgromadziło ponad 30 osób, co dość godnie wypełniło tradycje spotkań w Ośrodku przy ulicy Piekoszowskiej 32.

Dziękujemy za współpracę kibicom z Ośrodka Kibice Razem Korona Kielce i członkom Fundacji Odzyskajmy Naszą Historię.

Trzecia Droga Kielce

Kibice Razem Korona Kielce

Fundacja Odzyskajmy Naszą Historię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *