3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kielce: Silna rodzina to silny Naród

Marsze dla życia i rodziny to inicjatywa katolicka której celem jest promocja zdrowej rodziny. W tym roku odbyły się one aż  w 150 miastach w całym kraju.  Podobna sytuacja miała miejsce w stolicy województwa świętokrzyskiego gdzie nacjonaliści z Trzeciej Drogi Kielce, postanowili włączyć się w organizację tego marszu. Na około 2 tygodnie przed marszem ruszyła internetowa propaganda, która dała dość dobry efekt. Marsz rozpoczynał się o godzinie 14:00 tuż po Mszy Świętej. Już wcześniej przygotowane zostały specjalne flagi na kiju, które zyskały aprobatę wszystkich obecnych na marszu.DSCN2639 Do zadań narodowych radykałów należało też noszenie nagłośnienia. Podczas marszu kilkakrotnie zaznaczono swoją obecność, pojawiły się hasła „Silna Rodzina, silny naród”, czy „Bóg, Honor i Ojczyzna”. Marsz przeszedł przez centrum miasta, by zakończyć się w Parku Miejskim, gdzie zorganizowano specjalny festyn dla dzieci. Nie był to koniec pracy nacjonalistów, a dopiero początek prawdziwego boju.


DSCN2793 W parku odbywała się zabawa przy muszli koncertowej, dodatkowo można było powiększyć elementarną  wiedzę medyczną czy odnaleźć ciekawe stragany miejsc kultury.  Swoje stoisko mieli tam także narodowcy, co więcej było to najbardziej oblegane stoisko do którego trzeba było czekać w dość długich kolejkach. To wszystko dzięki kobietom działającym w Kieleckiej Trzeciej Drodze które malowały dzieciakom twarze. Dla dzieciaków przygotowano także specjalny zestaw malowanek który dostępny jest tutaj: https://www.dropbox.com/sh/991hz0fe7p0lphh/AAD5-Bp0UYRQgao89aeaDm-1a?dl=0 (zachęcamy by swoim pociechom także dawać dobry zestaw pozytywnych wartości.

DSCN2848O godzinie 17:00 na scenie pojawił się kol. Kamil Szkuta który w kilku słowach opowiedział czym zajmują się kieleccy patrioci i zaprosił do konkursu historycznego małych patriotów. Na scenie pojawiło się 6 odważnych dzieciaków, jednak chętnych było znacznie więcej. Po ciężkim boju rozstrzygnięto konkurs, a do dzieciaków poszybowały specjalne nagrody. Następnie tuż obok namiotu przygotowano specjalne miejsce na którym zorganizowano konkurs na najładniej pomalowaną malowankę. Dzieciaki zaskoczyły pomysłowością i bardzo trudno było znaleźć zwycięzcę. Konkurs rozstrzygnięto, zwycięzca otrzymał specjalną nagrodę, a każdy z maluchów obdarowany zostały aniołkami oraz kompletem patriotycznych malowanek.  Akcja trwała do godziny 19, pomalowano około 200 małych buziaków, rozdano setki malowanek i co najważniejsze spowodowano uśmiech wielu maluchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *