3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kraków: 13 grudnia – Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela

13 grudnia odbyła się manifestacja zorganizowana przez Małopolskich Patriotów, Młodzież Wszechpolską – Okręg Małopolski oraz Narodową Skawinę.
Coroczna manifestacja poprzypominała o wprowadzenie Stanu Wojennego w 1981 roku oraz podpisaniu Traktatu Lizbońskiego. Oba wydarzenia odcisnęły piętno na polskim Narodzie. Pierwsze doprowadziło do śmierci setek Polaków i uwięzienia dziesiątek tysięcy opozycjonistów, zaś Traktat Lizboński oddał resztki suwerenności naszego kraju w ręce brukselskich urzędników.20151213_151425 20151213_165906

Tegoroczne obchody rozpoczęły się od spotkania z opozycjonistami w sali Sokoła przy ul. Piłsudskiego, w takcie którego zgromadzeni mogli wysłuchać relacji uczestników antykomunistycznej opozycji dot. ich walki z komuną, internowania czy też ruchów antykomunistycznych z okresu lat 80.

Po godzinie 18 pod krzyżem Katyńskim rozpoczął się od przemówienia przedstawiciela Narodowej Skawiny główny punkt obchodów, którym był marsz ulicami Krakowa. Ponad 200 osób skandujących hasła antyunijne i antykomunistyczne, przeszło ulicą Grodzką na Rynek Główny, gdzie miało miejsce przemówienie przedstawiciela Małopolskich Patriotów.
Następnie ulicą Szewską i ulicą Karmelicką uczestnicy dotarli na Plac Inwalidów, na którym miało miejsce ostatnie przemówienie przedstawiciela Młodzieży Wszechpolskiej oraz odśpiewanie hymnu.
Warto podkreślić, że w trakcie marszu zbierano datki dla Rodaków mieszkających na Kresach, a sam marsz zaszczycił swoją obecnością jeden z opozycjonistów, który podziękował organizatorom za pamięć o Bohaterach i upominanie się o rozliczenie zbrodni komunistycznych.

Poza organizatorami w marszu uczestniczyły grupy narodowe z Małopolski w tym Stowarzyszenie Trzecia Droga.
Do zobaczenia na kolejnych manifestacjach i wydarzeniach narodowych w Stolicy Małopolski.
W tym miejscu polecamy nagranie z Nacjonalistycznego Klubu Dyskusyjnego, który odbył się 5 grudnia a temat dotyczył Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *