3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kraków: Relacja z Konferencji Cywilizacyjnej im. Feliksa Konecznego

Kryzys w Europie wywołany zjawiskiem masowej imigracji z krajów Bliskiego Wschodu, powodując najpierw paraliż a potem znaczne osłabienie instytucji europejskich, okazał się największym wyzwaniem dla polityków i obecnych elit „europejskich”. Nie ma co jednak ukrywać, że stał się on także wyzwaniem dla nas, europejskich ruchów nacjonalistycznych, które zostały zmuszone do zrewidowania do swoich postaw i mechanizmów działania w zupełnie nowej sytuacji.

Konferencja, zorganizowana przez krakowski oddział stowarzyszenia Trzecia Droga, była z jednej strony właśnie elementem takiej sytuacji, a z drugiej jako środowisko, jak co roku chcieliśmy przypomnieć postać niezwykle zasłużonego profesora Feliksa Konecznego, który miał niebagatelny wpływ w rozwój polskiej nauki dotyczącej kwestii cywilizacji. Przedstawiciele czterech środowisk narodowych: Małopolskich Patriotów, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo Radykalnego i Trzeciej Drogi, w swoich wystąpieniach szeroko omawiali problemy związane z masową imigracją ludzi z krajów Bliskiego Wschodu, ich genezę i możliwe scenariusze do przyjęcia przez środowiska narodowe, które mogłyby im zaradzić. Dalej miała miejsce pasjonująca dyskusja z udziałem publiczności, która stanowiła doskonałe uzupełnienie do treści wystąpień.

Na zakończenie pozostaje nam podziękować za udział wszystkim prelegentom z zaprzyjaźnionych z nami organizacji: Damianowi Adamusowi z Młodzieży Wszechpolskiej, Adamowi Sewerynowi z Obozu Narodowo Radykalnego i Adrianowi Handzlowi z Małopolskich Patriotów. Zapraszamy do śledzenia naszych organizacyjnych profilów na Facebooku: Trzecia Droga i Trzecia Droga Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *