Kraków: Relacja ze „Spotkania z żywą historią” na temat Stanu Wojennego
Stan Wojenny został wprowadzony przez okupacyjne władze komunistyczne 13 grudnia 1891 roku w celu złamania narastającej w kraju opozycji robotniczej. Związane z nim krwawe wydarzenia, bestialskie mordy na zwykłych ludziach, często młodych opozycjonistach bardzo mocno odcisnęły się na świadomości naszego Narodu. I słusznie, bo stały się dzięki temu symbolem bohaterstwa Polaków w walce z okupantem, symbolem który świeci szczególnie jasno i jest ważny dla nas, polskich patriotów i nacjonalistów także dziś.
By uczcić rocznicę tego wydarzenia, udaliśmy się na organizowane w Krakowie „Spotkanie z żywą historią” na temat właśnie Stanu Wojennego, które to zorganizowała grupa Małopolscy Patrioci. W lokalu Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” mieliśmy przyjemność wysłuchać prelekcji dwóch wykładowców: Ryszarda Majdzika i Krzysztofa Bzdyla, opozycjonistów z czasów właśnie Stanu Wojennego, którzy na własnej skórze odczuli wydarzenia tamtych dni, dzieląc się z nami ogromną wiedzą i wyznawanymi wartościami. To był dla nas krzepiąca lekcja patriotyzmu i wychowania, jakie powinien odebrać każdy Polak.
Gratulujemy udanego i ciekawego spotkania organizatorom i zapraszamy do obejrzenia skromnej relacji zdjęciowej naszego autorstwa: