3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kraków: Spotkanie z Rebeccą Kiessling, amerykańskim prawnikiem i mówcą pro-life

Nie będzie żadnych wątpliwości, dla wprawnego obserwatora, że współczesne nam czasy charakteryzują się bardziej aktywnymi niż kiedykolwiek dotąd, działaniami prądów będących częścią Cywilizacji Śmierci. Postępująca poprawność polityczna, będąca nieodłączną cechą relatywizmu moralnego, idzie przeważnie pod rękę ze zwyczajną bezmyślnością i dyktaturą bylejakości. W takim otoczeniu, wyśmiewa się jakiekolwiek zasady i normy moralne. Takie tło miały też przygotowania do krakowskiego spotkania z panią mecenas Rebeccą Kiessling, amerykańską działaczką pro-life, która prowadzi znane na całym świecie prelekcje dotyczące prawa do urodzenia się. Inicjatywę tą oprotestowały lewackie grupy w typowy dla nich sposób (donosicielstwo i groźby). Spotkanie miało początkowo odbyć się w salach Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego na zaproszenie Koła Naukowego Prawa Kanonicznego TB SP UJ. Całkowicie niezrozumiane dla nas, postępowanie władz Uczelni, które zdają się zapominać o korzeniach uniwersyteckiej idei, o ethos i logos, doprowadziło do konieczności przeniesienia prelekcji na UP JP II. W tym miejscu uznajemy za stosowne potępić działanie władz najstarszej Uczelni w Polsce.

Te zawirowania w niczym nie umniejszyły sukcesu omawianego przez nas spotkania, na które przybyło około 150 osób. Goście zapełnili dwie sale wykładowe jedną większą i druga mniejszą połączoną z salą główną za pomocą transmisji live (obejrzało ją 2.5 tysiąca ludzi), którą prowadziło nasze stowarzyszenie. Licznie też stawiły się żądne sensacji media, które chcąc nie chcąc wzięły także udział w propagowaniu przesłania Rebecci. O jakim przesłaniu mówimy? Pani Kiessling podzieliła się z nami bardzo wzruszającą opowieścią o swoim życiu, obejmującą okres od poczęcia w wyniku brutalnego gwałtu i oddania do adopcji, poprzez stopniowe odnajdywanie prawdy o sobie, która doprowadziła koniec końców do przewartościowania jej poglądów moralnych. Rebecca Kiessling w dyskusji na temat aborcji używała argumentów związanych tylko z filozofią i prawem (rezygnując z odwołań do religii) co jeszcze dodatkowo podniosło i tak wysoką wartość merytoryczną całego spotkania. Pytania z publiczności zadawał między innymi znany ze swej walki z ideologią gender, ksiądz profesor Dariusz Oko.

Podsumowując, pozostaje nam pogratulować organizatorom pomysłu i organizacji tego spotkania, a władzom Uniwersytetu Papieskiego odwagi w walce o słuszne poglądy i wartości. Potrzebujemy takich postaw dziś o wiele bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

cześć druga:

One thought on “Kraków: Spotkanie z Rebeccą Kiessling, amerykańskim prawnikiem i mówcą pro-life

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *