3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Relacja z kongresu ONR w Łodzi

W sobotę 15 kwietnia delegacja naszej organizacji, na zaproszenie organizatorów, miała przyjemność uczestniczyć w obchodach 89-tej rocznicy założenia Obozu Narodowo-Radykalnego, które odbyły się w Łodzi.

Obchody rozpoczęły się od konferencji na której, w płomiennych przemówieniach, przedstawiciele Zarządu Głównego ONR wskazywali kierunek rozwoju organizacji, a także przedstawiali aktualne problemy przed jakimi obecnie stoi polskie środowisko nacjonalistyczne. Konferencja zakończyła się złożeniem przysięgi przez nowych członków Obozu Narodowo-Radykalnego.

Kolejnym punktem obchodów była Msza Święta, po której odbył się przemarsz główną ulicą miasta. Mieszkańcy Łodzi mieli okazję wysłuchać narodowo-radykalnych postulatów odnoszących się do problemów socjalnych, geopolityki czy też kwestii historycznych. Przemarsz zakończył się pikietą, na której swoje przemówienie wygłosił przedstawiciel Trzeciej Drogi, podkreślając łączące nasze ugrupowania wartości. Tekst przemówienia prezentujemy pod spodem relacji. Tego dnia, również na zaproszenie od organizatorów, obecni byli także reprezentanci środowiska Miesięcznika Narodowo-Radykalnego „Szturm”. 

Dziękujemy serdecznie naszym Koleżankom i Kolegom z Obozu Narodowo-Radykalnego za zaproszenie i życzymy dalszej owocnej pracy na rzecz Narodu!

Czołem Wielkiej Polsce!

Szanowni członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego, szanowni goście,

w imieniu stowarzyszenia Trzecia Droga, nasza delegacja dziękuje za zaproszenie na obchody 89. rocznicy powstania ONR. Bardzo nam miło, że możemy wspólnie z Wami uczcić historię najstarszej organizacji narodowo-radykalnej w Polsce. 

Cieszy nas także, że spotykamy się w szczególnym miejscu, jakim jest miasto Łódź – mieście o bogatej tradycji robotniczej – w czasach w których istnienie polskich etatów jest zagrożone już nie tylko przez konkurencję ze strony niewolniczej pracy w krajach Dalekiej Azji, czy niszczącą naszą tkankę narodową emigrację, ale także przez kryzys finansowy, w który podstępnie zostaliśmy wciągnięci, i ostatnio także przez sztuczną inteligencję. Zjawisko coraz szybciej kurczących się tanich zasobów naturalnych po raz kolejny udowadnia, że narodowy radykalizm jest odpowiednią drogą. Spadająca ilość, jak i jakość, dóbr w globalnym podziale sygnalizuje już odczuwalny spadek standardu życia, oraz powoli lecz sukcesywnie wzrastający poziom ubóstwa w naszej ojczyźnie. 

Przypomina to Polakom o tym, że musimy dbać najpierw o nasze własne otoczenie, zaczynając tam gdzie mamy najwięcej mocy sprawczej, zacieśniając więzy na przysłowiowym “naszym własnym podwórku”. Praca z narodem zaczyna się od spraw małych: pomoc szwagrowi w przeprowadzce, czy sąsiadce w znalezieniu pracy, dbanie o relacje z najbliższymi. Jak mówił kardynał Wyszyński, “Bez rodziny nie ma narodu, tak jak bez narodu trudno sobie wyobrazić zdrowe, porządne państwo. W rodzinie rodzi się naród i wychowuje się poczucie ładu społecznego.” Zaczynając od siebie, swoich rodzin i lokalnych społeczności, możemy dalej walczyć o ideały na poziomie narodowym, być może nawet europejskim. 

Nasze organizacje wspólnie odwołują się do ideałów narodowego radykalizmu i świętej wiary katolickiej. Nasi członkowie i sympatycy dumnie manifestują swoją tożsamość, czy też angażują się w aktywizm uliczny. Metodami tymi wzgardza skupiony na sobie, przeciwny poświęcaniu się wyższym ideom współczesny świat liberalny. Jednak tymi działaniami i my dokładamy swoją cegiełkę do walki o wiele istotniejszej niż okazjonalne wybory. Nasze organizacje, inaczej niż partie polityczne, walczą o serca i umysły Polaków. Takie organizacje jak nasze walczą o sferę publiczną, i również dzięki naszej pracy u podstaw, frankowicze nie korzą się przed bożkiem wolnego rynku walcząc z bankami, a większość Polaków nie daje się nabrać na pełzającą, rosyjską propagandę.  

Podsumowując: priorytetami powinny być praca, rodzina, idea. Liczymy, że dalej będziemy mogli wspólnie wzrastać w tych wartościach, i że ONR, jako organizacja z wielkimi tradycjami i osiągnięciami będzie jednym z drogowskazów w którym kierunku mamy zmierzać. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *